EKONOMİ HABERLERİ
Olmuksan IP’den AR-GE’ye yatırım
17 Şubat 2018, 12:41 0
Olmuksan IP’den AR-GE’ye yatırım
1969 yılından bu yana  Dilovası’nda üretim yapan, İnternational Paper gurubuna ait  Olmuksan’ın yeni AR-GE merkezi, Dilovası OSB’de  faaliyete geçti.
Görgün’ün gündemi ‘Sanayi’
16 Şubat 2018, 16:03 0
Görgün’ün gündemi ‘Sanayi’
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Görgün, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in de yönetim kurulunda yer aldığı Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte YTONG Yönetim Kurulu Başkanı Fethi HİNGİNAR’ı ziyaret etti. Rektör Görgün ve beraberindekiler Hinginar’ı Nisan ayında GTÜ’de yapılacak olan  Sanayi Zirvesine davet ettiler.
Halkbank Şekerpınar’dan vazgeçti
15 Şubat 2018, 11:57 0
Halkbank Şekerpınar’dan vazgeçti
Halk GYO’nın 2012 yılında Gebze’nin tanınmış firmalarından Erengül Çiçekcilik’ten satın aldığı ve 2016 yılında üzerine bankacılık merkezi inşa ettiği Şekerpınar Üssü’nü satışa çıkardı.
GOSB Teknopark’a ödül
14 Şubat 2018, 15:25 0
GOSB Teknopark’a ödül
İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde düzenlenen İstanbul Altın Değerler Ödülleri’nde, 2017 Yılının En Başarılı Sanayi Teknoparkı, GOSB Teknopark oldu.Türkiye'nin alanında uzman fikir önderleri ve kurum temsilcileri, ileri teknolojinin geleceğini tartışmak üzere geçtiğimiz haftalarda Çırağan Sarayı'nda bir araya geldi. Etkinlik kapsamında gerçekleşen konuşmalar ve sunumların sonrasında düzenlenen İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni’nde ise, kendi alanının en iyisi 30’a yakın kurum ödül aldı.
OSB’lere KDV kolaylığı
14 Şubat 2018, 14:24 0
OSB’lere KDV kolaylığı
Yatırım, üretim ve istihdamın, Ar-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerinin teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan “Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı” TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlandı. Tasarıya göre; organize sanayi bölgeleri (OSB) ve küçük sanayi sitelerinin (KSS) altyapı yatırımları ile küçük sanayi sitelerinin işyeri yapımına ilişkin mal ve hizmet alımları KDV’den istisna tutulacak.
Mühendisliğin ‘EN’leri Anadolu İsuzu’da!
14 Şubat 2018, 14:22 0
Mühendisliğin ‘EN’leri Anadolu İsuzu’da!
Anbean Tanıtım Danışmanlık tarafından düzenlenen  Engineering Case Camp, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden katılım gösteren öğrencileri, mühendislik dünyasının en prestijli şirketleri ile aynı platformda buluşturuyor.
Minübüscüler Şaban Ebik’le devam!
14 Şubat 2018, 14:16 0
Minübüscüler Şaban Ebik’le devam!
Gebze Minibüsçüler Odası’nın önceki gün gerçekleşen kongresinde Başkan Şaban Ebik yeniden başkan seçildi. İki ayrı liste olarak gidilen seçimlerde Ebik’in karşısına Yusuf Yenilmez liste çıkardı. Gebze Toprak Düğün Salonu’ndaki kongrede 268 üyeden 171’i katılım göstererek  oy kullandı.  Kongrede Şaban Ebik’in listesine 134 oy çıkarken Yusuf Yenilmez’in listesi 34 oyda kaldı. Kongrede divan başkanlığını Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan adaylığında da ismi geçen, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş üstlendi. Durmuş’a divanda Başkanvekili Aydın Yurdusever, katip üyeliklerde Selahattin Ceylan, Nurettin Çulha ve Cevdet Durmaz eşlik etti.
Faydasıçok, VASPADER başkanı
14 Şubat 2018, 14:14 0
Faydasıçok, VASPADER başkanı
Ağustos 2017 tarihinde kurulan VASPADER’in ilk Genel Kurulu 06.02.2018 tarihinde tüm üyelerin katılımıyla İTO Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Cemile Sultan Korusu tesislerinde gerçekleştirildi.
Çalışan anneye 6 destek
12 Şubat 2018, 12:55 0
Çalışan anneye 6 destek
Çalışan annelere devlet de maddi destek sağlıyor. Süt parasından iş göremezlik ödeneğine, doğum yardımından yarım günlük maaşa kadar 6 destek var.
56 bin personel alınacak!
12 Şubat 2018, 12:43 0
56 bin personel alınacak!
Kamuda çalışmak isteyen yüz binlerce kişinin merakla beklediği işçi alımları, artık İŞKUR üzerinden yapılacak. Taşeron yerine 'kamu işçisi' statüsündeki personel alımları KPSS ve sözlü sınavla gerçekleşecek.