%100 oy alsalarda ülkeyi yönetemezler

Milli Görüş Lideri, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, bir dizi program için kentimize geldi. İl başkanları toplantısında konuşan Kamalak erken seçimden bahsetti ve “Yüzde 50 değil, yüzde 100 oy alsalar da yönetemezler. Erken seçim olacak” dedi.

%100 oy alsalarda ülkeyi yönetemezler
28 Mayıs 2016 Cumartesi 11:48

banner304

Saadet Partisi (SP) Mayıs Ayı İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı kentimizde, Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve eşi Zübeyde hanım, SP Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın, Hasan Bitmez, Ziyaettin Tokar, Mustafa İriş, Mesut Doğan, il başkanları ve il müfettişleri ile partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Kocaeli il başkanı Sinan Ejderoğlu yaptı. Ejderoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizim için büyük bir onur, büyük bir şeref. İstanbul’un fethi programı münasebetiyle akşam da hep beraber olacağız. İstanbul’un fethinin etkisi yüz yıllardır devam ediyor. Biz bu etkinin en küçük parçasını bile olsa Kocaeli olarak hala yaşıyoruz."
 
NE ZAMAN ÇAĞIRSAK GELDİ
"Genel başkanımız Kocaeli’nin en ücra köşesine bile gelmekten hiçbir zaman uzak durmadı. Her söylediğimizde geldi, emek verdi, çok teşekkür ediyoruz. Biz, öyle bir ekiple çalışıyoruz ki, bugün belki milletvekilimiz yok, bakanımız yok ama onların yerine çalışabilen il başkanlarımız ve müfettişlerimiz var. Bunun şuurunda olmanızı diliyorum. Bugün her tür zor şart ve zeminde mücadeleyi yapan siz değerli arkadaşlarımı ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum.”

KAMALAK, HÜKÜMETE YÜKLENDİ
Ejderoğlu’nun ardından genel başkan Mustafa Kamalak kürsüye çıktı. Partililere seslenen Kamalak şöyle konuştu: “Dünyanın en şerefli teşkilatın mensuplarını selamlıyorum. Bir takım güçlüklerimiz olacak tabii ki. Büyük davalar büyük çileleri gerektirmiştir. Türkiye’de bugün en önemli güncel meselelerden birisi terör olaylarıdır."
 
AÇILIM BÖYLE OLMAZ
"Her gün al bayrağa sarılı olarak kabristana, mezara doğru uğurladığımız şehitlerimiz var. Dört sene öncesini şehitlerimiz açısından bugün arıyoruz. Çözüm süreci dediler, biz ‘çözüm ve açılım böyle olmaz’ dedik. Endişe ediyoruz ki bu sürecin sonunda Türkiye ya bölünecektir veya çok daha büyük çatışmalarla karşı karşıya gelecektir. Biz bunu dönemin başbakanına bizzat söyledik. Yandaş medya bize ‘kıskanıyorsunuz’ demişti. ‘Şehit cenazeleri gelmiyor diye kıskanıyorsunuz’ dediler. Biz endişelerimizi dile getirdik. Cumhuriyet döneminin hiçbir diliminde her gün böylesine şehit uğurladığımız oldu mu? Olmadı. Anaların feryadı yüreğimizi titretiyor. Onlar kendi çocuklarının şehit olmasını istemiyorlar. Hiçbir bakanın, üst rütbeli birinin yakınının şehit olduğunu duydunuz mu?"
 
ÇOCUKLARI ŞEHİT OLMUYOR
"Onlar şehit ailelerine ‘ne mutlu çocuğunuz en üst makama, şehitlik makamına yükseldi’ diyorlar. Biz de diyoruz ki ‘evet, şehitlik makamı çok üst bir mertebe. Sizin çocuklarınız neden bugün o mertebede değil?’ Terör meselesinin çözümünün yeri meclisti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ydi. Oslo değil, İmralı değil, Kandil değil. Bu milletin bir meclisi var. Orada komisyonlar kurulur, ülkenin hangi bölgesinde bir haksızlık varsa ona göre çözüm gerçekleştirilir. Bu asla pazarlık konusu edilemez. Netice itibariyle iktidar bu konuda yanılmıştır. Yeni hükümet demek, yeni program demektir. Yeni vizyon demektir. Yeni ümit, yeni heyecan demektir. Siz milletin içinden geliyorsunuz, milletimizde yeni hükümet dolayısıyla bir heyecan var mı?"
 
 
65. HÜKÜMET VE UMUT
"65. hükümetin terörü bitireceğine, milli eğitim projesinde başarılı olacağına ilişkin bir umut var mı? Bizi iktidara destekle suçlayanlar var. Bizim iktidara desteğimiz sadece yol göstermekle olur. Biz bunu da yapıyoruz zaten. Saadet Partisi, Türkiye için bir pusula, İslam alemi için bir rehber, dünya için ise bir reçetedir. Biz iktidarın politikalarını eleştiriyoruz. Yoksa hiçbirine hakaret ettiğimiz, hiçbirini boş eleştirdiğimiz yok. Fakat araba ters yola girdiyse onu uyarmak bizim işimiz. Kaldı ki iktidarın sayısal bir desteğe de ihtiyacı yok. Yüzde 50 oyu var. 1 Kasım seçimlerini müteakiben hazır olun, erken seçim gözüküyor demiştim. Yüzde 50 değil, yüzde 100 oy alsalar bunlar ülkeyi yönetemezler. Çünkü kavga üzerine kurulu bir iktidarları var. Problem çözmek için değil, kavga üretmek için konuşuyorlar."
 
15 YILDIR GÖREVİNİ YAPMADIN
"Güncel bir diğer konu da dokunulmazlıkların kaldırılması. Neymiş, aceleleri varmış. Terörle mücadele konusunda çabuk olmaları gerekiyormuş. Birikmiş 700 küsur dosya varmış. Dokunulmazlıkların temeli 800 yıl öncesine dayanır. Bu hak 1215’lerde İngiltere’de başlamıştır. Milletin lehine konulmuş bir haktır. Suç işleyen her kimse cezasını çekmek zorundadır evet ama hükümetin elindeki bugünkü dosyalar meclisin bilgisi dışında mıydı? Neden birikti o dosyalar? Neden tıkır tıkır işletmedin zamanında? Eğer parlamentoda, millet kesesinden dolgun maaş alan milletvekilleri görevini yapmış olsaydı durum buraya gelmezdi, terör meselesi de bu kadar azmamış olurdu. 15 yıldan beri iktidardasın, 15 yıldan beri sen görevini yapmadın. Şu an görevini ihmal etmişsin buradan da bir vazife çıkarmaya kalkıyorsun.”

 

    İlgili Galeriler
    Yorum Ekle
    İsim
    Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
    Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.