Sayfa Seç

Duruşma ertelendi!

Duruşma ertelendi!
reklâm

Yazar hakkında

Gebze’de Nisan 2019’da okul müdür yardımcısı Necmettin Kuyucu’yu bıçaklayarak öldüren öğrenci F.Ç. 2’nci kez hakim karşısına çıktı. Gebze 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak kasten öldürme” suçundan 18-24 yıl arası hapis cezası istemiyle yargılanan katil zanlısı F.Ç., maktulün avukatı Murat Altun, Milli Eğitim Bakanlığı vekili Av. Aslıhan Yıldız Gedik, Kocaeli Barosu Başkanlığı adına Av. Hilal Ceren Kışlalı ve maktülün ailesi ile çok sayıda eğitimci katıldı. Kuyucu ailesine destek vermek üzere Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ve eğitim camiasından isimlerde Adliye’ye geldi. Duruşmada Milli Eğitim Bakanlığı vekili ve Kocaeli Barosu Başkanlığı vekilinin katılma talebi reddedildi. Duruşmaya kapalı olarak devam edildi.

“BÖYLE BİR OLAYIN İÇERİSİNDE OLDUĞUM İÇİN PİŞMANIM”

Duruşmada Sanık Suça Sürüklenen Çocuk F.Ç., “Böyle bir olayın içerisinde olduğum için çok pişmanım. İsteyerek yaptığım birşey değil. Gerçekten bilincimi kaybetmiştim. Kendime geldiğimde herşey olup bitmişti” dedi.

“BİR SONRAKİ CELSE 4 HAZİRAN’DA GERÇEKLEŞECEK”

Duruşma sonrası Gebze Adliyesi önünde açıklama yapan müşteki avukatı Murat Altun, “Bugün Necmettin Kuyucu’nun öldürülmesine ilişkin davanın ikinci oturumu yapıldı. Kocaeli Barosu Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı dosyaya katılma talebinde bulundu. Ancak mahkeme heyeti yasal imkansızlık nedeniyle, yasal şartlar oluşmadığından katılma taleplerini reddetti. Bu celse itibariyle sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmamadığına ilişkin rapor alınmasına ilişkin eksiklikler maalesef henüz tamamlanamadı. 15 Nisan tarihi itibariye suça sürüklenen çocukla ilgili olarak Adli Tıp Kurumu bir muayene yapacak. 4 Haziran itibariyle de bir sonraki oturum gerçekleşecek” dedi.

“NECMETTİN KUYUCU OKUL ARKADAŞIMDI”

Şehit edilen öğretmen Necmettin Kuyucu’nun okul arkadaşı olduğunu söyleyen Av. Murat Altun, “Bizim öngörümüz ve beklentimiz eğer 4 Haziran tarihine kadar Adli Tıp Kurumu’ndan suça sürüklenen çocukla ilgili cezai ehliyetinin olup olmamasına dair raporun gelmesi halinde dosyanın artık karar aşamasına yaklaştığı yönündedir. Nihayetinde Milli Eğitim Bakanlığı ilk celseden sonra katılma talebinde bulundu. Şehit edilen öğretmenin ailesi benim müvekkilim, aynı zamanda da Necmettin Kuyucu okul arkadaşım. Ben bu vesileyle mensubu olduğu sendikaya en başından bu yana gerek aileye gerekse dosyaya sahip çıkmaları ve ilgilenmeleri nedeniyle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Öte yandan polis, duruşma nedeniyle adliye önünde ve içinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Necmettin Kuyucu davasının ilk duruşması 22 Kasım Cuma günü yapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!