Sayfa Seç

Kaymakam Güler, etkinliklere katıldı

Kaymakam Güler, etkinliklere katıldı
reklâm

Yazar hakkında

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Gebze Center’da kurulan KADES stantını ziyaret etti.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık oluşturmak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Gebze Center’da kurulan, KADES uygulamasının tanıtımı ile farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmaların sergilendiği stantı ziyaret eden Kaymakam Güler, vatandaşlarımıza broşür, maske ve çiçek dağıttı.

Vatandaşlarımıza telefonlarına indirebilecekleri uygulama ile şiddet anında en yakın ekibin müdahale edeceği çağrı butonunu kullanabilecekleri belirtilerek bir kadın vatandaşımızın telefonuna KADES uygulaması indirilerek uygulama test edildi.

KADES Stantını gezen Kaymakam Güler, “Şiddet gören, görme ihtimali olan ve mağdur edilen kadınlarımız telefonlarına indirdikleri Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulaması ile tek tuşla anında güvenlik güçlerimize ulaşarak yardım talebinde bulunabilirler. Bu uygulamanın gerçekten çok ilgi gördü ve amacına da büyük ölçüde ulaştığını gözlemliyoruz.  Vatandaşlarımızın bu uygulamayı kullanmak zorunda kalmamalarını temenni ediyor ve herkese şiddetsiz günler diliyorum. Kadına yönelik şiddetle mücadelede emek sarf eden tüm mesai arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek olan tüm Gebzeli hemşerilerime de gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Ayşe KAHRAMAN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!