Avrupa Programı ile  EIC programları Çağrıya Çıktı


Tanem Uçar

Tanem Uçar

05 Nisan 2021, 09:41

              Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve TÜBİTAK’ın yararlancısı olduğu “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II' projesi kapsamında    proje destekleri devam etmekte.

       Avrupa Komisyonu’nun 2021 yılında başlattığı Ufuk Avrupa Çerçeve Programı kapsamında yenilikçi KOBİ'lere yönelik "Hızlandırıcı” Programı, farklı finansman türleri sağlamaya devam etmektedir.

                Ufuk Avrupa (Horizon Europe) hakkında: Avrupa Birliği'nin 2021-2027 Mali Döneminde uygulayacağı ve ülkemizin de katılım göstermesinin beklendiği Ufuk Avrupa adlı araştırma ve yenilik destek programının bütçesinin 100 Milyar Avro olması öngörülmüştür. Programın amacı, Avrupa’yı bilimsel ve teknoloji yönden güçlendirmek, Avrupa’nın yenilik kapasitesini, rekabetçiliğini ve istihdamını yükseltmek, toplumsal sorunlara cevap vermek ve sosyo-ekonomik modelleri ve değerleri sürdürülebilir kılmaktır.  Web: https://ec.europa.eu/info/horizon-europe_en

                European Innovation Council (EIC) programı hakkında: Ufuk Avrupa Çerçeve Programı'nın bünyesinde yer alan bir destek programı olan EIC programı 2021 yılı çağrıları için toplamda € 1,5 milyar tutarında fon ayrılmıştır. Program, Açık Çağrı (Open Funding) ve tematik çağrılı Stratejik Zorluklarla Mücadele (Strategic Challenges) başlıkları altında asgari 3 farklı ülkeden ortakların yer aldığı konsorsiyumlar için temel Ar-Ge faaliyetlerine yönelik olarak “Pathfinder”, KOBİ’lerin, Start-up’ların, üniversite ve araştırma kurumlarının tek başlarına veya küçük konsorsiyumlar olarak teknolojinin hem laboratuvarda hem de ilgili ortamlarda olgunlaşmasını ve doğrulanmasına yönelik “Transition” ve KOBİ’lerin, Start-up’ların, Small Mid-cap (500’den daha az çalışan olan işletmeler) ve Yeni Girişimcilerin tek başlarına başvurularına açık olan “Accelerator” çağrılarını içermektedir.

                EIC 2021 yılı Çalışma Programı: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/docs/2021-2027/horizon/wp-call/2021/wp_horizon-eic-2021_en.pdf

                AB KOBİ tanımı: Personel sayısı 250’den daha az olan ve yıllık cirosu € 50 milyon’dan düşük veya yıllık bilanço toplamı € 43 milyon’dan düşük olan işletmeler

                Detaylar için: http://ec.europa.eu/growth/smes/business-friendly-environment/sme-definition_en

Tüm bu programlar ve desteklerin detaylarını   https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-search bulabilirsiniz.

Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.