Anasayfa > Bilim ve Teknoloji  >  Instagram’a yeni özellik!

Instagram’a yeni özellik!


Sosyal medyanın popüler uygulamalarından olan ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunan Instagram, kullanıcılarının kullanımına yeni bir özellik daha sundu.


Uzun süredir test aşamasında olduğu bilinen ve kullanıcılar tarafından merakla beklenen “Yakın Arkadaşlara Özel Gönderi” özelliğini kullanıma sundu.

Sürekli olarak yeniliklerle ve güncellemelerle kullanıcı deneyimini zenginleştirme çabasında olan platform, kullanıcılarına daha kullanışlı ve özgün bir içerik paylaşımı imkanı sunarak, kullanıcıları tarafından beğeni topluyor.

Kullanıcılara sunduğu “Yakın Arkadaşlara Özel Gönderi” özelliği sayesinde platform, kullanıcılarının çevrelerindeki kişilerle samimi ve özel içerikler paylaşmasına imkan sunmuş oldu. Yeni özellik sayesinde artık bir kullanıcı, kendi seçtiği yakın arkadaşlarını özel bir listede toplayarak bu listeye eklediği içerikleri sadece seçtikleri gruptaki kişilerle paylaşabilecek.

Yalnızca iOS kullanıcılarına sunulmuş olan “Yakın Arkadaşlara Özel Gönderi” özelliği Android kullanıcıları tarafından da merakla beklenmekte.  Instagram yetkilileri bu konu hakkında yaptıkları açıklamalarda Android kullanıcıları için özelliğin yakın bir zamanda aktif edileceğini belirtti.

ÖZELLİK NASIL KULLANILIR ?

Kullanıcılar, paylaşımlarını yaparken hemen altında yer alan “Yakın Arkadaşlar” butonuna tıklayarak özel listelerini düzenleyebilir ve istedikleri kişileri bu listeye ekleyebilirler. Aynı şekilde, listeden çıkarmak da oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Tunay Gürlek
Sıradaki Habere Kaydır