Anasayfa > Çevre  >  Kocaeli’nde Toplulaştırma Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kocaeli’nde Toplulaştırma Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam EdiyorKocaeli’nde toprak toplulaştırma çalışmaları devam ediyor. Toprak ve su gibi yeniden üretilemeyen doğal kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanılması için dağınık ve tarımsal altyapısı eksik parselleri yeniden düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Bu süreç, kullanılmayan alanların tarıma kazandırılması için arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerini içermektedir.

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Kocaeli’ndeki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. “Kocaeli ilinin toplulaştırma çalışmaları açısından yeri ayrıdır. Sanayi ve tarımın birlikte yürütüldüğü bu ilde, tarım alanlarının korunması asli görevimizdir.” dedi.

Kocaeli Kandıra Projesi

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı 17 mahallede (Akbal, Akdurak, Balcı, Bozburun, Döngelli, Duraçali, Ferizli, İncecik, Karlı, Lokmanlı, Mancarlar, Pelitpınarı, Seyitaliler, Sarıgazi, Sinanlıbilallı, Sucuali ve Süllün) toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmaktadır. Proje 15 Şubat 2023’te başlayarak toplamda 9 bin 500 hektar alanda arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerini kapsar.

Balta, proje kapsamında toplam 500 km tarla içi yol planlandığını, toprak etüt ve blok planlarının tamamlandığını ve parselasyon çalışmalarına başlandığını belirtti.


Sıradaki Habere Kaydır