Sayfa Seç

Alpaslan İlkokulu resim sergisi protokolün katılımı ile açıldı

Alpaslan İlkokulu resim sergisi protokolün katılımı ile açıldı
reklâm

Yazar hakkında

Gebze Emlak Konutları Alparslan İlkokulu’nda öğrencilerin hazırlamış oldukları resim sergisi protokol üyelerinin katılımı ile açıldı.

Açılışa; Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Şube Müdürü Seyfettin Özver, Belediye Kültür İşleri Müdürü Carullah Recai Er ‘ın yanı sıra çok sayıda okul müdürü akatıldı

CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ

Serginin açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Zihni Aydın: ‘’Okullarda yüz yüze eğitime geçildikten sonra öğrencilere okulu sevdirmek için birçok faaliyet yapmaya başladık. Öğrencilerin büyük bir özveri ve çalışmayla hazırlamış oldukları resimleri sergilemeyi uygun bulduk. Bu etkinlik, öğrencilerimizin motivasyonunun artmasına ve çalışma şevklerinin artarak okulu daha çok sevmelerine neden olacaktır. Bu uygulamanın dışında hazırladığımız diğer etkinliklerle okulumuz Alparslan İlkokulu’nu cazibe merkezi haline getirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Hepiniz hoş geldiniz’’ dedi.

ETKİNLİKTEN MEMNUN KALDIK

Konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz: ‘’ Gebze’mizin bu güzide mekanında siz güzel çocukların ve değerli velilerin çalışmalarıyla meydana gelen bu etkinlikten memnun olduk. Bu etkinlikler Allah’ın izniyle iyi insan yetiştirmenin temellerini oluşturacaktır. Bizim için ve dinimiz için en önemli kişiler annelerdir. Anneler ne kadar inançlı ve ne kadar eğitimli olurlarsa çocukları da o kadar iyi insanlar olacaktır. Lütfen çocuklarımıza inançlı olmayı, ahlaklı olmayı, kurallara uymayı öğretiniz. Anneler isterse toplumda kuralsız hiçbir insan kalmaz. Hepinize saygılarımız sunuyorum’’ dedi.

SANATI VE SPORU SEVDİRMEMİZ GEREKİYOR

Gebze Kaymakamı Güler ise, “Bu sergide emeği geçenlere teşekkür ederim. Sizlerle beraber öğrencilerin yaptığı resim sergisini hep beraber açacağız. Çocuklarımıza müziği, sanatı ve sporu sevdirmemiz lazım. Çok iyi yetiştirerek geleceğe hazırlamamız lazım. Çünkü sanatsal ve kültürel aktiviteler içerisinde sevgi ve emek barındırıyor. Sanatın emek ve sevgi ile büyütülmesi gerekmektedir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi ‘Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.’Bize emanet ettiğiniz çocuklarımıza okulda öğretmenlerimiz ellerinden geldiği kadar bilgiyi beceriyi ve güzel ahlakı öğretmeye çalışıyorlar. Evlerimizde ise annelerimiz bu görevi yürütüyor. Çocuklarımızı iki kanattan yetiştirerek bir taraftan güzel ahlakı, sevgiyi, saygıyı, iyi huy ve alışkanlıkları edindirmemiz diğer taraftan da ilim ve fen kanadında dünyaya açılmalarını sağlamamız lazım.” dedi

Konuşmaların ardından protokol, sergiyi gezerek öğrencilerle yakından ilgilenip bir süre sohbet etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar