Atlas’ın hedefi büyük!

Kuruculuğunu Gebze’nin başarılı ve duayen eğitimcilerinden Fuat Akyel’in yaptığı Özel Yeni Atlas Okulları eğitimde başarı çıtasını yüksek tutuyor.

 Atlas’ın hedefi büyük!
01 Ocak 2019 Salı 16:02

Eğitim öğretim hizmetleri, öğretmen kalitesi, öğrenci kapasitesi ve başarı hedeflerini anlatan  Özel Yeni Atlas Okulları Kurucusu Fuat Akyel, ‘’Şuan ki mevcut kadromuzla marka olacağımıza inanıyoruz. 2016 yılından 2018 dönemine kadar sınava giren öğrencilerimizin yerleştikleri liselere baktığımızda yüzde 90’ın üstünde Fen ve üst düzey Anadolu liselerine girdiklerini görüyoruz. Gelecek 3 yıl içerisinde Kocaeli’ndeki okullar arasında yarışta ilk sırada olacağımızı düşünüyorum. Bunun göstergesi de geçmişteki çalışmalarımızdır.’’ dedi.

2016 yılında eğitim öğretime başlayan Özel Yeni Atlas Okulları kaliteli eğitim hizmetleri, 18 kişilik ferah sınıfları, kantinsiz okul ve serbest kıyafet konseptleri ,  kaliteli ve donanımlı öğretmen kadrosuyla öğrencilerine parlak bir gelecek hazırlıyor. Tüm imkanları sağlayan Özel Yeni Atlas Okulları anaokulu, ilkokulu ve ortaokuluyla öğrencilerine güvenli ve rahat bir ortamda kendilerini geliştirebilecekleri, eğlenerek öğrenecekleri bir eğitim alanı sağlıyor.  

‘’GEBZE’DE EĞİTİM ÖNCELİĞİ ÜÇÜNCÜ SIRADAYDI’’

Özel Yeni Atlas Okulları’nın kurucusu Fuat Akyel gazetemize eğitim öğretim faaliyetlerini ve gelecekteki hedeflerini anlattı. 1997’den beri eğitimin içerisinde yer aldıklarını ve dershanecilik, kreş, özel ilkokul, ortaokul, lise olmak üzere farklı kademelerde Gebze ve Darıca bölgelerinde uzun yıllar hizmet ettiğini söyleyen Akyel, ‘’Hedefimizde butik, daha sıcak, kontrol edilebilir ortam, az mevcutlu sınıflar, kantinsiz bir yapı, Montessori  dediğimiz bir yapı yani çocukların oynayarak, yaşayarak öğrenebileceği bir okul formatına girmeyi düşündük. Gebze’de bir boşluk vardı .Gebze’yi iyi tanıyan, çocuğunu, öğrenci yapısını, kimliğini, sosyolojik durumunu bilen, hangi beklentiler var bütün bunları bilen insanlarız. Gebze göç alan bir ilçemiz. Birinci öncelik geçim kaynağı, ikinci öncelik yaşam biçimi ve konut, üçüncü sırada ancak eğitim gelmekteydi. Biz bunu biliyorduk. Öğrenciye nasıl yansıtabiliriz, velinin ve öğrencinin yükünü nasıl hafifletebiliriz diye düşünüyorduk.’’ diye konuştu.

‘OKULUMUZ GELİŞMİŞ ÜLKELER STANDARDINDA

Özel Yeni Atlas Okulları’nın gelişmiş ülkeler standardında serbest kıyafet seçeneği olduğunu belirten Akyel, ‘’Öğrenci forma ve klişeleşmiş bir kimlik üzerinde değil, rahat ettiği temiz ve öğrenciye yakışır giyim kaydıyla herhangi bir masraf etmeden spora gider gibi derse geliyor. Bizim için beslenme öğrencinin gelişimi için çok önemli. Çocuğun kesinlikle sabah erken kalkarak ailesiyle kahvaltı yapıp, daha sonrasında okula gelmesini istiyoruz. Burada elbette ara öğün takviyesi yapıyoruz. Öğlen yemekhanemizde kendi bünyemizde hazırladığımız yemeklerimizle sağlıklı olmayı önceledik. İkindi beslenmemiz meyve salatası tarzında olmaktadır. Bunu kesinlikle sınıflarda vermekteyiz çünkü çocuk için bir eğlence oluyor. Beslenme biçimini de bu şekilde tamamlıyoruz. Kantinin olmaması fuzuli masrafı önlüyor ve sağlıklı beslenmeyi sağlıyor ve öğrencinin fiziksel, zihinsel gelişiminde katkılı oluyor.’’ İfadelerini kullandı.

 KALİTELİ VE DONANIMLI EĞİTİM!

 Gebze’nin başarılı ve tecrübeli eğitimcisi Fuat Akyel, ‘’Eğitim formatına gelince 18 kişilik sınıflarımız mevcut. Ana sınıfından itibaren yabancı dil etkinliğinde bir yapımız var. 5. sınıflarımız tamamen ortaokula hazırlık ve yabancı dil eğitimi görüyor. 6. Sınıftan itibaren kodlama eğitimi devam etmekte. En az 7 yıl olmak kaydıyla öğretmen formatımızdaki çalışma standardımızda alan seçimi olsun, mesleki yeterlilik ve alanında yeterliliği olsun bu konuda çok donanımlı bir kadroyla çalışmaktan çok mutluyum. 2017’deki TEOG’da, Kocaeli’ndeki okullar sıralamasında birinci olma nedenimizin temelinde de hem öğrenci hem öğretmenin etkin ve yetkili bir ağızdan ders aldığını göstermektedir.’’ dedi.

YENİ OKUL PROJESİ YOLDA

Okulun butik bir yapıya sahip olduğunu ve rahat sınıflarda eğitim verildiğini vurgulayan Akyel, yeni bir okul projelerini de hayata geçireceklerini açıkladı. Akyel şunları söyledi: ‘Okulumuz butik bir yapıya sahip. Toplam 300 öğrencimiz mevcut. 18 tane sınıfımız var. Ana sınıfından 8. Sınıfa kadar tüm sınıflarımızda ikişer şube olmak kaydıyla bu yapımızı burada bir müddet devam ettireceğiz. Kapasite doluluk oranımız %100 olmakla beraber gösterilen ilgiden dolayı da müteşekkiriz.  2019 Eylül ayındaki hedefimiz aynı standartlarda aynı kadroyu koruyarak daha geniş bir mekanda ve sosyal alanlarla devam ettireceğiz. Eskihisar yerleşkesinde Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Lise ilavemiz olacak. Kodlama, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Teknoloji, Tasarım, Kütüphane ve Yüzme Spor Salonu hizmete girecek.

KAPASİTEMİZİ KULLANIYORUZ

Gebze’nin çok ciddi bir nüfusa ve öğrenci grubuna sahip olduğunu kaydeden Akyel, ‘’Özel okulları bacasız fabrika olarak görürüm ben. Hem etkili yöntemlerle öğrenciye yaklaşırlar hem de devletin yükünü hafifletmiş olurlar. Aynı zamanda devlette de daha az sayıda sınıfların oluşmasına katkıda bulunur. İstihdam oluşturur ve kaliteli bir eğitimle yarışa girmiş olur. Devlet ve özeli ayırmak istemiyorum. Elbette ikisinin de hedefi Türk milli eğitim sistemine hizmet etmek. Biz bu bilinç içerisindeyiz. Her kimse özel okul olarak devlete destek veriyorsa müteşekkirim. İyi eğitemezsek, gelecekte bunun sıkıntısını yaşarız. Doğru yönlendirip, meslekleri öğretip geleceğimizi gençlere emanet etmeliyiz.’’ Açıklamalarında bulundu.

ÖĞRENCİYE DOKUNMAK LAZIM

Gelecek hedeflerinin eğitimde bir marka olmak olduğunu vurgulayan Akyel şunları söyledi: ‘’Şu anki mevcut kadromuzla marka olacağımıza inanıyoruz. 2016 yılından 2018 dönemine kadar  sınava giren öğrencilerimizin yerleştikleri liselere baktığımızda yüzde 90’ın üstünde fen ve üst düzey Anadolu liselerine girdiklerini görüyoruz. Fakat öğrenciye dokunmak lazım. Bunun göstergesi de geçmişteki çalışmalarımızdır. Geçen yıl TÜBİTAK ‘’Bu Benim Eserim’’ projesinde Marmara Bölgesi’ni birinci olarak Türkiye seçmelerine gittik. Türkiye 3. olarak da geri döndük. Bu yıl da çok iddialıyız. Bir üniversitemizle beraber biyoloji dalında bir çalışmamız var. Ümit ediyorum ki yine Türkiye birincisi olarak döneceğiz. Eğitim zor bir zanaattır. Öğretmenin öğrenciden daha fazla çalışması lazım ki öğrenciyi yetiştirebilsin. Yani öğrenci, öğretmen, veli üçgeninden asla birbirinden kopuk bir yapı düşünülemez. Bunların birbiriyle ahengi çok önemlidir. Çocuğun duygusal ve zihinsel gelişimi öğretmenle bire bir ilişkilidir. Elbette bunun yanında okulun kendi politikaları, velilerin yaklaşım tarzı da etkilidir ama kesinlikle öğretmenin dünyası çok önemlidir.’’


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.