Sayfa Seç

Bakan Selçuk’tan GEBKİM MTAL’e tam not!

Bakan Selçuk’tan GEBKİM MTAL’e tam not!
reklâm

Yazar hakkında

BAKAN, UYGULUMA VE PİLOT ÜRETİM TESİSİ’Nİ GEZDİ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ziyareti GEBKİM  MTAL’de yaklaşık bin 200 metrekare kapalı alan üzerinde kurulan Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’ni gezdi. Burada kendisine GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir , Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay , GEBKİM MTAL Müdürü Hakan Çelik eşlik ettiler. GEBKİM MTAL öğrencileri, Bakan Ziya Selçuk’a TEMA Vakfı’na Bakan adına yapılan ağaç bağışı sertifikasını sundular. GEBKİM Vakfı Üyeleri ve sektörel STK’ların işbirliği ile hayata geçirilen Uygulama ve Pilot Üretim Tesisi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Selçuk, pilot tesisin ardından okulun kimya ve endüstriyel otomasyon laboratuvarlarını gezdi. Burada ders yapmakta olan öğrencilerle sohbet etti.

BAKAN SELÇUK ÖĞRENCİLERLE MASA TENİSİ OYNADI

Milli Eğitim Bakanı, endüstriyel otomasyon atölyelerinin bulunduğu bölümde de incelemeler yaptıktan sonra bu kez GEBKİM MTAL ana okul binasına geçti ve öğrencilere sunulan imkanları yerinde gördü. GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, nitelikli bir mesleki eğitim yanında öğrencilerinin müzik, sanat ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri ortamı sağlarken İngilizce Sokağı gibi girişimleri ile birer dünya vatandaşı olmalarını hedefleyen yabancı dil eğitimlerine de özel önem veriyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin internet ve bilgisayar erişimini kolaylaştırmak amacıyla okulda kurulan EBA Destek Noktası’nı da yakından inceledikten sonra okulun spor salonunda öğrencilerle masa tenisi oynamayı ihmal etmedi.

BURADA BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZILMIŞ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, incelemelerinin ardından GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Başkanı Vefa İbrahim Aracı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Zümran Aracı, Barış Pakiş, Eralp Erdem, Hakan Özhuy, Cem Yelten, Şafak Türkay ve Sebahattin Işık’tan GEBKİM MTAL ile ilgili hedeflerini dinledi. Bakan Ziya Selçuk, mesleki eğitimde sanayicilere de büyük görevler düştüğünü ve GEBKİM Vakfı yöneticilerinin GEBKİM MTAL’de bu görevi yerine getirdiğini belirterek, “Burada bir başarı hikayesi yazılmış” dedi.

OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİ EN ÜST DÜZEYDE SAĞLIYORUZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okullarına gerçekleştirdikleri ziyaretten çok memnun olduğunu  dile getirdiği için kendisine teşekkürlerini sunan GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “GEBKİM Vakfı olarak çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Okul-sanayi işbirliğini en üst düzeyde sağlayarak örnek bir okulu ülkemize kazandırdık. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’un okulumuza ziyareti, yaptığımız çalışmaları yerinde görerek beğenisini ve teşekkürlerini ifade etmesi, hedeflerimizi paylaşması bizler için çok değerli. Kendisinin tahminlerinin de ötesinde bir okul tasarladığımızı belirterek, ‘Burada bir başarı hikayesi yazılmış’ sözleri bizleri gururlandırırken yeni başarılar için de cesaret verdi. GEBKİM MTAL inanıyoruz ki farklı sektörlerde de yeni başarı hikayeleri ortaya konulmasında örnek olacaktır.” Dedi.  Ziyaretin sonunda GEBKİM Vakfı Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Bakan Ziya Selçuk’a kara kalem bir portresini hediye etti. Kendisine ayrıca GEBKİM Vakfı ve GEBKİM MTAL adına teşekkür plaketleri takdim edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar