Anasayfa > Eğitim  >  ÇYDD Gebze: “Maarif Modeli ve Müfredat Değişikliğini Reddediyoruz!”

ÇYDD Gebze: “Maarif Modeli ve Müfredat Değişikliğini Reddediyoruz!”Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Gebze Şubesi, eğitimde gerçekleştirilen ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ adlı müfredat değişikliğine karşı çıktığını açıkladı. Dernek, mevcut değişikliklerin geniş bir toplumsal katılım ve sağlam bir hazırlık sürecinden yoksun olduğunu belirtti.

Dernek başkanı Nurcan Çınar, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Eğitim programları, toplumun tüm kesimlerini ikna edici gerekçelere sahip olmalı ve pilot uygulamalar ile test edilmelidir. Ancak mevcut durum, bu kriterleri karşılamamaktadır ve çağa uygun bilgi ve becerilerle donatılmış bir gençlik yetiştirme amacından uzaktır.”

ÇYDD, öğretim programlarının ideolojik saplantılarla değil, demokratik ve bilimsel temeller üzerine kurulması gerektiğini vurgulayarak, çocuk ve gençlere yönelik olarak yapılan ideolojik aşılamalara karşı çıkacaklarını duyurdu.

“Çocuklarımızın çağdaş bir geleceği olması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Eğitimde demokratik, şeffaf ve katılımcı bir süreç istiyoruz,” diyen Çınar, değişikliğin geri çekilmesi için toplumsal destek çağrısında bulundu.


Sıradaki Habere Kaydır