Gebze BİLSEM Yeni merkezinde!


Eğitim Gönüllüsü, hayırsever iş insanlarımızdan olan GOSB’da faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en büyük yerli yazılım şirketi Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuğrul Tekbulut’un inşaatını yapıp tamamladığı Gebze 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) yeni merkezire taşınma hazırlığı içinde.


Kirazpınar Mehmet Tuğrul Tekbulut MTAL (Bilişim Lisesi) içinde inşaatı tamamlanan modern ve kullanışlı  Gebze Bilsem’in  yakın zamanda taşınma işlemleri tamamlanacak.

PROJESİ DÜNYACA ÜNLÜ MİMAR  NEVZAT SAYIN’DAN

Eğitim gönüllüsü, hayırsever iş insanlarımızdan Mehmet Tuğrul Tekbulut, projesini Dünyaca ünlü mimarlarımızdan Nevzat Sayın’ın yaptığı 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi inşaatın son durumunu annesi Sabiha Tekbulut, eşi Leyla Tekbulut,  projenin yapımını üstlenen firma yetkilisi  Gül Betul Dirican ve kızı Mimar Leyla hanımla birlikte gezdi. Proje ile ilgili duygularını sosyal medya hesabında paylaşan eğitim gönüllüsü iş insanlarımızdan Mehmet Tuğrul Tekbulut, “Gebze bölgesinin üstün yetenekli çocuklarının özel eğitim alacağı bu kurumu, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na atıfla “23 NİSAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ” olarak adlandırıyoruz. Ülkemize böyle bir eseri kazandırmaktan dolayı Tekbulut ailesi olarak mutlu ve gururluyuz.” Dedi. Taşınma işlemi sonrası yeni eğitim ve öğretim döneminde yeni binasından eğitime devam edecek olan 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin resmi açılışının Kasım ayı içerisinde yapılması bekleniyor.


Sıradaki Habere Kaydır