Gebze’de en çok aratılan liseler belli oldu


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurmasının ardından öğrenciler ve veliler yerleştirme işleminde çıkan okulları aratmaya başladılar.


03-19 Temmuz arasında tercihlerin yapıldığı LGS sınavı sonuçları bugün açıklanarak öğrencilerin erişimine açıldı. Liselere yerleşen öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı’nın sonuc.meb.gov.tr adresinden yerleştiği okulları görebilmeye başlamasıyla birlikte veliler ve öğrenciler kazandığı okulları Google üzerinden aratmaya başladı.

LİSTEDE ÜÇ ANADOLU LİSESİ, İKİ MESLEK LİSESİ YER ALDI

Google Trends üzerinden alınan bilgilere göre; listede bulunan beş okuldan üçü anadolu lisesi olurken ikisi ise meslek lisesi oldu.

5. SIRADA ALAETTİN KURT ANADOLU LİSESİ

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Google üzerinden aratılan okullar arasında listenin beşinci sırasında Alaettin Kurt Anadolu Lisesi yer aldı.

4. SIRADA MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Google üzerinden aratılan okullar arasında listenin dördüncü sırasında Mevlana Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

3. SIRADA GEBZE ANİBAL ANADOLU LİSESİ

Google üzerinden velilerin ve öğrencilerin arattığı okullar arasındaki listesinde üçüncü sırasında ise; Gebze Anibal Anadolu Lisesi bulundu.

2. SIRADA GEBZE FATİH MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Yerleştirme sonuçlarına baktıktan sonra Gebze bölgesinde bulunan okullar arasından Google üzerinde en çok aratılan okullar arasında ikinci sırada bulunan okul ise Gebze Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

1.SIRADA GEBZE CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sonuc.meb.gov.tr adresinden baktıktan sonra yerleştiği okulları Google üzerinden arayan öğrencilerin arattığı ilk beş okul arasında ilk sırada Gebze Cumhuriyet Anadolu Lisesi yer aldı.

Tunay Gürlek
Sıradaki Habere Kaydır