Anasayfa > EğitimBilim ve Teknoloji  >  GTÜ’de Biyoteknoloji Kongresi Düzenleniyor

GTÜ’de Biyoteknoloji Kongresi DüzenleniyorGebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) 8-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında, “1st International Congress on Biotech Solutions for Sustainability” (1. Uluslararası Sürdürülebilirlik için Biyoteknoloji Çözümleri Kongresi) etkinliğine ev sahipliği yapacak. Kongre, GTÜ’nün Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında sürdürülebilirlik konuları, sağlıktan endüstriye kadar çeşitli alanlarda biyoteknoloji perspektifiyle ele alınacak. Oturumlar, sağlık biyoteknolojisi, biyomalzemeler, endüstriyel biyoteknoloji (gıda, alg, enzim vb.), tarımsal biyoteknoloji, iklim değişikliği, biyoteknolojide yapay zekâ ve dijitalleşme gibi başlıklar üzerine yoğunlaşacak. Oturumlar yüz yüze olarak yapılacak olup, yurtdışından katılacak katılımcılar için çevrimiçi bağlantı imkanı da sunulacak.

Kongreye katılım için başvurular 2 Mayıs 2024 tarihine kadar devam ediyor. GTÜ lisans ve lisansüstü öğrencileri ile GTÜ personeline kongreye ücretsiz katılım hakkı tanınmıştır. Soruları olanlar için, etkinliğin e-posta adresi olan [email protected] ile iletişim sağlanabilir.


Sıradaki Habere Kaydır