‘İLKSAN’da kazanmak için değişim vakti’

Gebze’de, İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) seçimleri 19 Haziran 2021 Cumartesi günü, saat 09:00-17:00 arası Gebze Kroman Çelik İlkokulu’nda gerçekleştirilecek.

‘İLKSAN’da kazanmak için değişim vakti’
16 Haziran 2021 Çarşamba 11:56

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü VHKİ Orhan Duman ve İl Genel Meclisi İlk-Ortaokulu Müdürü Ramazan Taptı, ‘İLKSAN’da üreterek daha çok kazanmak için değişim vakti’ diyerek delege seçimine aday oldu.

‘’İRADENİ GÖSTER, DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİR’’

Tüm üyelerden destek bekleyen Eğitim Bir-Sen üyeleri Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü VHKİ Orhan Duman ve İl Genel Meclisi İlk-Ortaokulu Müdürü Ramazan Taptı, 19 Haziran Cumartesi günü Gebze Kroman Çelik İlkokulu’nda yapılacak delege seçimi için kendilerine oy istediler. Saat 09:00-17:00 arasında gerçekleşecek olan seçim için, Duman ve Taptı’nın yaptığı açıklamalarda, ‘’İLKSAN’daki basiretsiz yönetim anlayışını ve sürekli zarara uğratan işletim sistemini değiştirmek şimdi sizin elinizde. İradeni göster, değişimi gerçekleştir.’ ifadelerine yer verildi.

YETKİ BEKLİYORLAR

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü VHKİ Orhan Duman ve İl Genel Meclisi İlk-Ortaokulu Müdürü Ramazan Taptı’nın, Gebze İLKSAN seçimleri için yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı; ‘’İLKSAN ile ilgili tüm plan ve projelerimiz hazır, hayata geçirmek için üyelerimizin bize yetki vermesini bekliyoruz. Tüm üyelerimizi İLKSAN'da yapacağımız bu değişime destek olmaya çağırıyoruz.

19 HAZİRAN’DAN SONRA NELER DEĞİŞECEK?

19 Haziran’dan sonra İLKSAN'ın yapısal durumu değişecek. Yedi kişilik yönetim kurulu üyelerinin mevcut dağılımı 4 tane bakanlık, 3 tane üyelerden oluşuyor. Başkan üyelerden seçilmiş olsa dahi, biz bu dağılımı kabul etmiyoruz. Bu oran en az dörde üç olarak üyelerin lehine değişecek. Denetleme kurulu 2 bakanlık 1 üyeden seçiliyor. Başkanlığı üyelerden seçilmiş olsa bile bu dağılım değişecek. İç ve dış denetime tabii olan İLKSAN her yıl iç denetimi ilgili kurullar tarafından bir dönemde en az üç defa Sayıştay ya da bağımsız denetleme kurullar tarafından denetlenecek. Bu denetleme raporları erişilebilir ve şeffaf olacak. Sadece denetleme raporu değil faaliyet raporları şeffaf ve erişilebilir olacak. Medyaya yansıyan ve başkanın aylığı olarak açıklanan yan ödemeler hariç 25.000 TL bir ücret kabul edilemez. Yönetim kurulu üyelerinin aylıkları üyeler tarafından makul karşılanacak bir miktar olacak.

VERİMLİ YATIRIMLARA YÖNELECEK

İşletim bakımından basit bir faizcilik anlayışıyla işletilen bir kuruluş olmaktan çıkarılacak. Üyelerine banka faiz oranıyla değil, enflasyon oranında bir oranla ikraz yardımı verecek. İLKSAN üretime dönük yatırımlara yönelecek. İstihdam alanı oluşturularak, verimli yatırımlara yönelecek. Oyak örneği baz alınacak. Yatırım alanında profesyonel bir ekiple çalışılacak. Yaptığı tüm yatırımlardan yararlanmak isteyen üyelerine cazip imkanlar ve avantajlar sunacak. Atıl durumda bulunan arsalara hizmet süresi on beş yıldan fazla olan üyelerden başlamak şartıyla uygun fiyatla konutlar yapılacak. Böylece arsalar değerlendirilecek. İLKSAN'ın parası yatırıma dönüşecek. Üyeler uygun fiyatla konut sahibi olacak. Otelleri ve konuk evleri restore edilip, kullanım için cazip hale getirilecek. Tatil aylarında otellerden yararlanma önceliği, üyelerinin olacak. Emekli üyeler de bu tesislerden faydalanmaya devam edecek. Kesilen aidatlarımız yıllık enflasyon oranında arttırılarak İLKSAN hesabında biriktirilecek. Emekli olanlar iLKSAN'ın tüm mal ve hizmetlerinden hak ettiği paylarını alacaklar. Mevcut ikramiye hesaplama formülü değişecek. Kesintilerin üç katına takabül eden bu oran kabul edilemez.

‘İLKSAN BİZİM İÇİN VAR OLACAK’

Sosyal yardımlar adı altında verilen; evlilik, doğum, ölüm yardımına ek olarak yüksek öğretim yardımı da verilecek. Büyükşehirlerde Üyelerinin yüksek öğretimde okuyan çocuklarının faydalanabileceği yurtlar yapılacak. Sosyal yardım oranları artırılacak. Sosyal tesislerinde tüm üyelerin hassasiyetleri dikkate alınacak. Emekli olunca toplam ikramiyeyi peşin alabileceği gibi, emekli maaşına ek olarak ve yıllık enflasyon bazında bir artışla aylık şeklinde de alabilecek. İLKSAN üyeleri için zarar, bir kader olmaktan çıkacak. Biz İLKSAN için değil, İLKSAN bizim için var olacak. İLKSAN için değişim vakti geldi.’’ Ceyda ÖZER


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.