Sayfa Seç

Kaymakam Güler geleneği bozmadı

Kaymakam Güler geleneği bozmadı
reklâm

Yazar hakkında

Törende Gebze Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Atlı, öğrenciler ve öğretmenler ile İstiklal Marşımızı okuyan Kaymakam Güler onlara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Selamlama konuşmasının ardından Kaymakam Sayın Mustafa Güler; “Değerli öğrenciler okulunuzun binası FETÖ Terör Örgütü tarafından önceden kullanılıyordu. Okulunuza ismi 15 Temmuz hain darbe girişiminde genç yaşında ülkemizi korumak pahasına canını siper eden kardeşimiz Şehit Ömercan Açıkgöz’ün ismi verildi. Yüce Allah; bu Cumhuriyeti kuran, Milli Mücadeleyi başlatan, istiklal ve istikbalimiz uğruna şehit olan, vatan toprağını korumak için canını ortaya koyan ecdadımıza rahmet eylesin. Gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyet versin. 

BU VATAN KOLAY KAZANILMADI

 Bu topraklar kolay kazanılmadı ve kolay bir şekilde de korunmuyor. Bu uğurda hala birçok mücadele içerisindeyiz. Bu topraklar üzerinde gözü olan ülkeler var. Gerek darbe yoluyla, gerek ekonomik olarak içeriden ve dışarıdan destek bularak ülkemizi yıkmaya çalışıyorlar. Ama çok şükür ki Türkiye eski Türkiye değil. Küresel bir güç olan ülkemiz üzerine oyun kurulan değil oyun kurabilen bir ülke konumda. Mazlum devletlere yardıma koşan onlara sahip çıkan bir ülke konumundayız. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ülkemizi korumak uğruna kardeş olmalı, bir ve beraber olmalıyız. Daha çok çalışmalı ülkemizin hedeflerini ileriye taşımalıyız.

 VATANIMIZA FAYDALI OLMALIYIZ

 Eğitimin ailede başladığını her seferinde hatırlatıyoruz. Sizler de geleceğin anne ve babalarısınız. Evlatlar yetiştirecek ve onları ülkemize faydalı birer birey haline getireceksiniz. Derslerinizi iyi çalışarak ilimle donanarak ve tabii ki tüm bunların yanında ahlak bakımından da çevremize örnek olarak vatanımıza faydalı olmalıyız. ” Dedi. Daha sonra İstiklal Marşımızın okunması ile sınıflara geçen Kaymakam Mustafa Güler öğretmenler odasında öğretmenlerin talep ve önerilerini dinledi.

Oğuzhan KAHRAMAN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar