Sayfa Seç

MTAL’de de Gebze farkı!

MTAL’de de Gebze farkı!
reklâm

Yazar hakkında

165 bin 584 toplam öğrencinin öğrenim gördüğü Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda 24 okulda toplam 14 bin 193 öğrenci Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim ve öğrenim görmekte. Organize Sanayi Bölgeleri olarak bakıldığında Türkiye’de 78 İl’de bulunan OSB’ler içerisinde açılan resmi ve özel 72 MTAL’den 6’sı Gebze bölgesinde bulunan 6 OSB’de yer alıyor.

OSB’LER MESLEKİ TEKNİK EĞİTİMİ ÖNEMSİYOR

Gebze’de kurulu bulunan 6 ayrı Organize Sanayi Bölgesi içerisinde, GOSB’da Tadım Jale MTAL, Gebze Plastikçiler OSB’de PAGEV MTAL, TOSB içerisinde Hatice Bayraktar MTAL, Dilovası Makine OSB içerisinde ENKA Vakfı MTAL, Gebze Güzeller OSB’de Adem Ceylan Final Teknik Koleji ve Dilovası GEBKİM’de GEBKİM Vakfı MTAL başta makine ve elektronik-elektrik olmak üzere, plastik, CNC, takım tezgahları, PLC ve teknoloji, robotik sistemler ile ilgili OSB’lerimize önemli bir katkı surmakta. Bu okullara ilaveten Gebze Kirazpınar’da yer alan Mehmet Tuğrul Tekbulut MTAL yazılım ve bilişim alanında önemli bir boşluğu doldurmakta. Keza, Dilovası Yılport Ulaştırma Hizmetleri MTAL’de limanlarla çevrili Gebze’nin önemli bir ihtiyacını karşılamak için eğitim vermekte.

4 İLÇEDE 24 OKUL

Toplam 165.584 öğrencinin bulunduğu Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) sayılarına resmi ve özel bakıldığında Gebze 11 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile başı çekerken, Darıca  ve  Çayırova’da 4’er,  Dilovası’nda ise 5 MTAL eğitim hizmeti vermekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar