Sayfa Seç

Şener Doğan “İnşaat başlıyor!”

Şener Doğan “İnşaat başlıyor!”
reklâm

Yazar hakkında

Gazetemizde geçtiğimiz hafta inşaat çalışmalarının durdurulduğu Gebze Osmangazi Ortaokulu ile ilgili yayınlanan “Resmi açıklama neden yok” başlıklı manşet haberimizin yankıları devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak, Gebze vergi dairesi bina sahibi Gazioğlu inşaat yönetim kurulu başkanı Ahmet Kılıç’ın açıklamalarının ardından Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’da konu ile ilgili olarak gazetemize konuştu.

MÜCADELE EDİYORUZ

Gebze Osmangazi Ortaokulunun Gebze’nin eğitimde 40 yıllık sorunları arasında olduğunu söyleyen Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, “Okulunun yenilenmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz.’ dedi.

YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK

Şener Doğan açıklamalarına şöyle devam etti. “ Osmangazi Ortaokulunun yeniden yapılması için arazinin alımı için çok yoğun bir çalışma içerisine girdik. Uzun uğraşlarımız sonucunda okulun yenilenmesi için arsayı alarak, okul inşaatının temelini attık. Temeli atıldıktan sonra yola çekme ile ilgili bir sıkıntı yaşandı. O nedenle inşaat çalışmalarında bir aksama oldu. Kamu binalarında çekme ile ilgili devletin tanıdığı bir ayrıcalık bulunuyor. 5 metreden daha az bir çekme mesafesine izin veriliyor.

ÇALIŞMALAR YENİDEN BAŞLIYOR

Biz yan bina sahibinin şikâyeti üzerine, 1 metre daha çekerek 3 metre 80 cm’lik çekme ile okul inşaatına kaldığı yerden devam edeceğiz. Önümüzdeki birkaç gün içeresinde de okulda inşaat çalışmaları tekrar başlayacak ve en kısa sürede eğitim öğretime açacağız. Yeni okul binası yapıldıktan sonra ise mevcut okul binasını yıkıp okulun bahçesi yapacağız.” dedi.

Evren KIZILTAŞ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar