Yarınlara FORM verecekler!

Gebze’de yepyeni bir eğitim kurumu daha kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yarınlara FORM verecekler!
11 Mart 2018 Pazar 14:20

Gebze’de yepyeni bir eğitim kurumu daha kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bir Eduprofil Eğitim ve Öğretim
Yatırımları AŞ yatırımı olan Form Kolejleri, Gebze Köşklüçeşme mahallesinde inşaatına başladığı yeni kampüsünde
anaokulu, ilkokul, ortaokul ve anadolu lisesi olarak önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde hizmet verecek.Tanıtım faaliyetlerinin devam ettiği kolejin neden Gebze’ye yatırım yaptığını, Form Kolejleri’nin eğitime ve bölgemize getireceği yenilikleri kurumun genç ve dinamik Kampüs müdürü Sedat Alp’la konuştuk. İşte o çarpıcı söyleşi;

Sayın Alp, Form Kolejleri’nin kuruluşu ve bugünlere gelişini ve Gebze’de neden okul yaptırımı kararı aldığını anlatır mısınız?

Bir Eduprofil Eğitim Öğretim Yatırımları AŞ kuruluşu olan ve bireyi merkeze alan eğitim sistemi anlayışını benimseyen Form Kolejleri, mesleki kariyerinde 20 yılı aşkın süredir eğitmen, yönetici, genel müdür ve CEO gibi görevler üstlenen Sezai Eyüpoğlu tarafından kuruldu. Biri İstanbul Sultangazi diğeri de İzmir Bornova’da “Geleceği okumak” mottosuyla 2017-2018 eğitim ve öğretim sezonunda hizmet vermeye başladı.

Bugün kampüs sayımız, Gebze ve Çiğli ile birlikte 4’e yükseldi. Form Kolejleri olarak tüm kampüslerimizde, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim vermekteyiz. Gebze’ye neden geldik sorusuna gelince? Uzun yıllardır eğitim sektöründe hizmet veren bir ekip olarak, tüm grubun 5 yıllık büyüme projeksiyonu çerçevesinde hangi yıl hangi bölgede yatırım yapacağı uzman bir ekip tarafından, uzun süren Pazar araştırması sonucunda alınan bir karar.Eğitim binasına uygun bir alan tespit edildiğinde, her bir metrekaresi daha iyi bir eğitim için tasarlanan mimari projesi daha aylar öncesinde hazırlanarak, görüşmeleri tamamlandı. Gebze hem sosyo-ekonomik hem de kültürel olarak, her geçen gün kaliteli eğitim talebinin arttığı bir bölge olarak değerlendirildi.  Bizler de , mevcut eğitim kurumlarının yanı sıra, bu bölge halkına ve en değerli varlıklarına,  geleceğin eğitim hizmetini sunmaya geldik. “Form” kelime anlamıyla da, çok eğitimin içinden gelen bir kavram. Biz de Gebze’de geleceğin beklentileri doğrultusunda eğitime form vermeye geldik.

Yeni bir okulsunuz? Gebze’de yeni bir bina inşa ediyorsunuz. Form Kolejleri kendi kampüsünde yeni eğitim ve öğretim dönemine yetişecek mi?

Tüm eğitim binalarımız, eğitime özel bir mimari ile tasarlanan ve eğitim kurumu olarak yeni inşa edilen binalardır. Kurumsal yatırım anlayışı gereği, başka bir amaçla inşa edilen bir binanın dönüştürülmesi şeklinde bir uygulama yönetimimiz tarafından uygun bulunmamaktadır. Eğitim binalarımızda MEB zorunlu tuttuğu fiziki koşulların çok üzerinde, yeni neslin ihtiyaçları göz önünde tutularak tasarlanmış, tüm güvenlik, temizlik, ışık, ses ve daha bir çok eğitim ortamı önleminin alındığı  plan projelerle eğitim hizmetine başlamaktayız. Eğitim kurumları tasarımı ve inşaatında uzman bir mimari ve tasarım ekibi ile. Gebze’de Köşklüçeşme mahallesi Develi durağı yanında  1500 m2 açık alan, 8 bin m2 kapalı alana sahip olacak kampüsümüz Ocak 2018 tarihinde inşaat sürecine başladı. Her ay denetlenen iş planı ile Temmuz 2018  itibarı ile tefrişata uygun hale getirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Kampüsümüzde 36 derslik, 3 adet laboratuvar, 4 adet uygulama atölyesi, yemekhane/kafeterya, kütüphane, konferans salonu, yarı olimpik ölçülerde spor salonu, buz pateni pisti  gibi bir çok eğitim tesisi ile yeni eğitim yılında hizmete başlayacaktır. 720 kişilik kontenjana sahip okulumuza, her kademeden ön kayıt yaptıran öğrencimiz mevcut.  Yapılan tanıtım görüşmelerinde, velilerimizin beklentilerini karşılayacak bir okul olduğumuza duyulan güven, şu an tanıtım ofisimizdeki hizmet veren eğitim danışmanlarımızın bilgilendirmeleri ile çok kısa zamanda bölgenin en iyi okullarından olacağımıza inancım tamdır.

Eğitim sektöründe Gebze’de önemli markalar şube açtılar. Yeni yeni okullar açılıyor. Rekabet ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Rekabetin olması bizler için her zaman sevindiricidir. Çünkü rekabet gelişimi ve kaliteyi artırır. Bu hem toplum hem veliler hem de öğrenciler için daha iyi hizmet demektir. Eğitim sektörü son 10 yılda yüzde yüzden daha fazla oranda büyümüştür. Sektördeki rekabette kıyasıya ilerlemektedir. Ancak biz kurum olarak bu rekabeti hizmet verdiğimiz velilerimiz, içinde yaşadığımız toplum yararına kullanmaktan yanayız. Bu yüzden diğer eğitim kurumları hem rakiplerimiz hem de çözüm ortaklarımız… Her şeyden önce hizmet verdiğimiz sektör, doğrudan insan ve geleceğe dokunuyor. Bu yüzden rekabetin en hakça yürütülmesi gereken sektör eğitim sektörü. Kurucumuz Sezai Eyüpoğlu, yönetici toplantılarında, “Önemli olan, vaatlerin yerine getirilmesi için sistem kurulması ve denetlenmesidir” der. Sürdürülebilir sistemler kurmak için ekibimize her geçen gün yeni profesyoneller katılıyor ve tüm eğitim vaatlerimizi gerçekleştirmek için önlemler alıyoruz. Eğitim ve iş geliştirme departmanızın; Akademik Form, Sosyal Form, Tematik Form ve Sanal Form olarak sistemleştirdiği eğitim yaklaşımı ile ilgili inovatif yaklaşımı hayata geçirmek için arge yatırımları yapılıyor.

Yaklaşan bir bursluluk sınavı var. Bu okul açılmadan önce yapılacak olan ilk etkinliğiniz olacak. Bu sınavlarla ilgili neler söylemek istersiniz?

Öncelikle eğitim sektöründe, Bursluluk Sınavları bir gelenek halinde uygulanıyor. Ancak Kolejlerimizde öğrenim süreci boyunca her öğrencinin bilişsel, akademik, psikolojik ve sosyal gelişimleri, yabancı dil programları ilgili uzmanlarımız, dijital eğitim teknolojileri ile donatılmış sınıflarımız, öğrencilerin becerilerini geliştirebilecekleri sağlıklı ve güvenli sosyal alanları olan eğitim kampüslerimiz, spor faaliyetleri sunarken sadece akademik başarıyı ölçen sınavlarla öğrencilerimize bursluluk imkanı sağlamayı doğru bulmuyoruz. O yüzden bu bölgede, kampüsümüzün henüz inşaatının devam etmesi sebebiyle de tek güne sıkıştırılmış bir sınav değil, öğrencilerimizin bireysel olarak katılabilecekleri bursluluk sınavları da organize ediyoruz. Tanıtım ofisimizden alınan randevular ile öğrencilerimiz hem akademik başarıları değerlendiriliyor hem de okul psikologumuz tarafından yapılan görüşmelerle diğer gelişim alanları ile ilgili de velilerimiz bilgi alabilir. Özellikle okul öncesi ve ilkokul grubu görüşmelerine mutlaka öğrencilerimizin de katılmasını istiyoruz. Çünkü yapılan okul olgunluğu ve diğer gelişim envanterleri ile velilerimize çocukları hakkında da raporlama yapma şansımız oluyor. Çünkü eğitimin en temel işlevi tanımadır. Pedagojik ifadesiyle ölçme ve değerlendirme eğitimin en önemli aşamasıdır. Böylece öğrencimizi tanıyarak sınıfına ve öğretmenine gönderiyoruz. Adaptasyon sürecini hızlandırıyoruz. Kendi eğitimim sistemimizi de denetleme ve geliştirme için tüm öğrencilerimizi kendi bütünlüğü içerisinde ele alıyoruz.

Form Kolejleri olarak eğitmen kadronuzdan bahseder misiniz? Kaç öğretmenle başlayacaksınız? Öğretim kadrosu seçme kriterleriniz var mı?

Biz iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenle olabileceğine inanan bir kurumuz. Eduprofill yapılanması içerisinde yer alan İnsan Kaynakları departmanı,  profesyonel bir seçme süreci yürütmektedir. Ayrıca eğitim departmanımızdaki her branştaki ana bölüm başkanlarımız akademik kadro seçim sürecinde aktif görev almaktadır. Daha sonraki süreçte de zümre eğitimlerimiz ile öğretmenlerimizin de eğitim serüvenleri hep devam ediyor.  Planlamaya göre önümüzdeki dönem de 40 civarında bir eğitim kadrosu ile hizmetlerimize başlayacağız. Ayrıca önümüzdeki dönem, robotik kodlama, bilime yolculuk ve fen etkinlikleri başlıklarında atölye çalışmalarımız, akademik içeriği Pearson ELT tarafından sağlanan farklı bir yabancı dil eğitim programımız olacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.