EKONOMİ HABERLERİ
Biyoteknoloji Enstitüsü Ar-Ge Serası Açıldı
24 Ekim 2020, 13:54 0
Biyoteknoloji Enstitüsü Ar-Ge Serası Açıldı
Türkiye’nin önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan ulusal ve uluslararası akademik başarı listelerinde üst sıralarda yer alan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile ülkemizde bilinçli tarımı yaygınlaştırma ve tarımsal ar-ge faaliyetlerinin öncü şirketi GÜBRETAŞ arasında üniversite- özel sektör iş birliğini sağlamaya yönelik adımlar, çok önemli bir yatırımla meyvesini verdi.
Meydanlı ‘Değişim Zamanı’ dedi!
23 Ekim 2020, 16:33 0
Meydanlı ‘Değişim Zamanı’ dedi!
Farplas ve Arçelik gibi  adları yenlikle anılan iki şirkette, Ar-Ge ve inovasyon bölümlerinde 30 yıla yakın bir süredir görev yapan, son olarak  Farplas’ta  Ar-Ge & İnovasyon Direktörlüğü görevinde bulunan  İffet İyigün Meydanlı, ‘Değişim Zamanı’ başlığı ile sosyal medya hesabından duyurduğu bir paylaşımla bu iki firmaya veda etti.
A Millilere P&G desteği!
23 Ekim 2020, 16:08 0
A Millilere P&G desteği!
Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de spora ve sporcuya verdiği desteklerle haklı övgüler alan, GOSB’da üretim tesisi bulunan Procter & Gamble (P&G), erkek bakım kategorisinde önde gelen markası Braun ile bu sene A Milli Futbol Takımına resmi erkek bakım sponsoru oldu.
KİPLAS’ın ödülleri Dilovası’na!
23 Ekim 2020, 16:03 0
KİPLAS’ın ödülleri Dilovası’na!
Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) tarafından düzenlenen ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Ödülleri’’ yarışmasının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.
Systemair HSK’dan basın açıklaması!
23 Ekim 2020, 15:08 0
Systemair HSK’dan basın açıklaması!
Dilovası Makine OSB’de bir süredir Birleşik Metal Sendikası’nın işyerinde sürdürdüğü eylemlerle ilgili Systemair HSK Havalandırma End.San.Tic. A.Ş, ajansları aracılığı ile  bir basın açıklaması yaptı.
Zeray İnşaat bölgede farkındalık yaratıyor!
23 Ekim 2020, 13:05 0
Zeray İnşaat bölgede farkındalık yaratıyor!
Bölgemizde inşa ettiği dev konut projeleri ile adından söz ettiren Zeray İnşaat A.Ş, Çayırova Mutlukent bölgesi Veysel Karani Caddesi üzerinde  kısa süre önce 750 konutluk devasa projesi Meva Anadolu’nun  basın lansmanını yapıp projenin inşasına başlamıştı.
Tezmaksan Akademi’den robot eğitimi
22 Ekim 2020, 16:32 0
Tezmaksan Akademi’den robot eğitimi
Tezmaksan’ın talaşlı imalat sektörüne CNC, yazılım eğitimleri ve istihdam konusunda destek vermek, gelişen teknolojiyi yeni gelen nesillere ve sektör oyuncularına aktarmak; sanayi ve eğitim sektörü arasında köprü görevi yapmak için 2015 yılında kurduğu Tezmaksan Akademi,  Ekim 2020 Web Seminerleri kapsamında 28 Ekim 2020 Çarşamba günü  10:00 -16 :00 saatleri arasında; online webinar toplantı ile ABB Robot Kodlama Eğitim düzenliyor.
Sabancı, Altın Yaka Ödülleri’ni dağıttı!
22 Ekim 2020, 16:20 0
Sabancı, Altın Yaka Ödülleri’ni dağıttı!
Sabancı Topluluğunun kültürel ve değerleri yaşatan, Yeni Neslin Sabancı’sı vizyonu doğrultusunda geleneksel olarak düzenlediği yenilikçi çalışmaları ve başarıların ödüllendirildiği 11.Altın Yaka Ödülleri’ni gerçekleştirdi. 
Logo, Sosyal Medya’da da en iyisi!
22 Ekim 2020, 16:10 0
Logo, Sosyal Medya’da da en iyisi!
Sosyal medyanın liderlerinin bir araya geldiği, Türkiye’nin en büyük sosyal medya ödüllerinin dağıtıldığı,  Social Media Awards Turkey’de kazananlar açıklandı.
TAYSAD kongresi rekora gidiyor!
22 Ekim 2020, 16:06 0
TAYSAD kongresi rekora gidiyor!
Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin ( TAYSAD) pandemi sürecinde İçişleri Bakanlığı tarafından iki kez ertelenen 42.Olağan Genel Kurul toplantısı yapılabilecek mi?