Anasayfa > Ekonomi  >  Anadolu Isuzu’ya ALFA Awards Ödülü

Anadolu Isuzu’ya ALFA Awards Ödülü


Çayırova Şekerpınar TOSB’da üretimlerini sürdüren, Türkiye’nin ticari araç markası
Anadolu Isuzu, bu sene 9 kez gerçekleştirilen ve müşteri deneyimi yönetimindeki
başarısıyla sürdürülebilir bir ilişki kuran markaların belirlendiği ALFA Awards 2023
Ödülleri Ticari Otomotiv kategorisinde, geçen yılın ardından bir kez daha “Yılın Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası” seçildi.


Törende, Anadolu Isuzu adına ödülü şirketin Pazarlama Müdürü Naz Özkırım ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Seda Elmas teslim aldı. Marketing Türkiye ve AKADEMETRE Research and Strategic Planning iş birliğiyle gerçekleştirilen ALFA Awards’ta 60’a yakın kategoride aldıkları ALFA puanlarıyla en iyi müşteri deneyimini yaşatan markalar “Customer Brand” olarak ödüllendirildi.

ÖDÜL ALANLAR NASIL BELİRLENİYOR?

Yılın “Customer Brand”lerini ödüllendiren ALFA Awards’da kazananlar uluslararası standartlarla oluşturulan özgün bir metodolojiyle belirleniyor. Endekse temel oluşturan kapsamlı araştırmada ±2,75 hata paylı, rastlantısal olarak belirlenen Türkiye temsili 12 ilde 1200 kişiyle yüz yüze görüşülüyor. “Müşterilerin arzu boyutu”, “Markayı deneyimleme istekleri”, “İletişim boyutu”, “İlişki boyutu” ile “Markanın tüketici nezdinde bilinirliği” gibi parametrelerin yer aldığı araştırma 50’nin üstünde kategoride gerçekleştiriliyor.


Sıradaki Habere Kaydır