Bayer Tarım’da kadro güçleniyor!


Gebze Barış Mahallesi’nde üretim tesisi bulunan, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış, 101.000’e yakın çalışana ve 50,7 milyar Avro satış cirosuna sahip olan, Ar-Ge harcaması ise 6,2 milyar Avro düzeyinde olan Bayer, eşitlikçi ve yetkinlik temelli bakış açısıyla insan kaynağını günden güne güçlendiren Bayer; üç deneyimli kadın yöneticiyi Tarım Ürünleri ekibine dahil etti.


Şirket, Temmuz ayından itibaren Bayer Tarım Ürünleri Bahçe Bitkilerinden sorumlu Üretici ve Kanal Pazarlama Müdürlüğü görevine Aslı Sinangil, Tarım Ürünleri Pazarlama İletişimi Yöneticiliği görevine Buket Şahin ve Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürlüğü görevine de Ebru Yaka’yı getirdi.

3 İSMİN DE SEKTÖR DENEYİMİ VAR

Bayer’de göreve başlayan Aslı Sinangil, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Amerika’daki North Alabama Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı. Pazarlama alanında başlayan kariyeri süresince FMCG başta olmak üzere birçok farklı sektörde ve Oyak, Gratis, Little Caesars, GFK, Hayat Kimya gibi şirketlerde önemli sorumluluklar üstlendi.

Lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yapan Buket Şahin, işletme yüksek lisansını Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de tamamladı. Kariyeri boyunca stratejik iletişim konusunda farklı ajansların yanı sıra Armaggan, Generali Sigorta, Deutsche Messe AG, BASF gibi şirketlerde çalıştı. Şahin, halkla ilişkiler, stratejik iletişim, dijital pazarlama, içerik ve itibar yönetimi alanlarındaki deneyimleriyle Bayer Tarım Ürünleri ekibinde çalışmalarını sürdürecek. Şahin’in, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden (TUHİD) Altın Pusula ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından verilen Milenyum Hedefleri – İş Hedefi Ödülleri bulunuyor. Tarım Ürünleri Doğu Akdeniz Saha Çözümleri Müdürü olarak ekibe katılan Ebru Yaka, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu.  Lisans ve lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladı. Bayer’e katılmadan önce Abdi İbrahim İlaç’ta Teknoloji Transferi ve Proje Yöneticisi olarak çalışan ve proje yönetimi, teknoloji transferi, tedarikçi yönetimi, steril ilaç üretimi, kalite sistemleri, farmakovijilans konularında uzmanlığı bulunan Yaka; yerelleşme stratejisi kapsamında Türkiye’de ilk aşı üretimi, FDA Steril Oftalmoloji Projesi ve GSK – Abdi İbrahim Nebule Transfer Projesi gibi çok sayıda projede yer aldı.


Sıradaki Habere Kaydır