Bilişim Vadisi’nde genel kurul heyecanı

Eski ismi Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş olan Bilişim Vadisi Teknopark  Yönetici A.Ş (Bilişim Vadisi)  30 Nisan Cuma günü 2020 yılı Olağan Genel Kurulu’n yapacak.

Bilişim Vadisi’nde genel kurul heyecanı
13 Nisan 2021 Salı 16:05

Bilişim Vadisi yönetim kurulunun 12.03.2021 tarih ve 2021/13 sayılı almış olduğu karar ve yerel basında yayınlanan genel kurul ilanı sonrası toplantının 30.04. 2021 Cuma günü saat 14.00’te Bilişim Vadisi’nin Muallimköy Mahallesi Deniz Caddesi No: 143/5 adresinde yer alan Bilişim Vadisi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

GENEL KURULDA YENİ YÖNETİM SEÇİLECEK

Bilişim Vadisi’nin 9 kişilik  yönetim kurulunda,  aynı zamanda şirketin ortakları arasında da bulunan GTÜ Rektörü Prof.Dr. Muhammed Hasan Aslan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu , Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’de yer almakta. Yapılacak olan genel kurul sonrası Bilişim Vadisi’nin yeni yönetimi de oluşturulacak. Şirketin 338 milyon 910 bin 582 TL’lik sermayesinin tamamı ödendiği açıklandı. Genel Kurul gündeminde, 2020 yılına ait yönetim kurulu faaliyet raporlarının okunup, müzakere edilmesi ve tasdiki, 2020 yılına ait kar-zarar hesaplarının incelenmesi, müzakeresi ve tasdiki, yönetim kurulu üyelerinin 2020 yılı aktiviteleri için ibrasının görüşülüp karara bağlanması, karın kullanım şeklinin, dağıtılacak kar ve kazanç payları oranlarının belirlenmesi, yönetim kurulu üyelerinin ücret ve huzur haklarının belirlenmesi ele alınacak. Genel Kurulda, Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin tespiti de görüşülüp karara bağlanacak. 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR’İN KAMULAŞTIRMALARI GÖRÜŞÜLECEK

Genel Kurul öncesi şirketin sermayesinin 356 milyon 227 bin 711,50 TL olduğu, bu sermayenin her biri 50-kuruş kıymetinde 712.455.423 adet paya ayrılıp, ortaklık oranına göre paydaşlar olan Türk Patent ve Marka Kurumu, TÜBİTAK, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, KOSGEB, Gebze Teknik Üniversitesi, TSE, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Ticaret Odası, KSO, KOTO, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi odası, TOSB ve Kocaeli Üniversitesi’ne pay oranlarında dağıtıldığı genel kurul ilanında belirtildi.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Muallimköy Mahallesi’nde kamulaştırılan ve Bilişim Vadisi Teknopark Yönetici A.Ş’nin 14 adet arsa vasıflı taşınmazların değeri olan olan 17.317.129,50 TL’nin  devir yoluyla Bilişim Vadisi Teknopark  Yönetici A.Ş’ sermayesine eklendiği öğrenilirken,  buna istinaden oluşacak olan payların tamamının  50 -kuruş nominal değere sahip 34.634.259 adet paya ayrılıp bu payın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin toplam itibar değerine eklendiği genel kurul ilanında belirtildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından iktisap edilmesine ilişkin talebinin de genel kurulda değerlendirilmesi genel kurul gündemine alındı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.