Sayfa Seç

Daha kısa şarj, daha uzun menzil

Daha kısa şarj, daha uzun menzil
reklâm

Yazar hakkında

“TOGG, sunacağı batarya teknolojisi sayesinde kullanıcılarına birçok alanda avantaj sağlayacak” notuyla, bir video yayımlayan TOGG, Türkiye’nin Otomobili’nde kullanılacak bataryaların benzerlerine göre, daha kısa şarj süresiyle daha uzun menzil avantajı sağlayacağını bildirdi.

30 DAKİKADA YÜZDE 80 ŞARJ

TOGG’un paylaştığı video filminde, yüksek verimli sıvı soğutma ve yenilikçi batarya yönetim sistemi ile maksimum batarya ömrü, performans ve güvenlik sağlanacağı belirtilerek “Otomobillerimiz 300+ ve 500+ km menzile sahip olacak ve 30 dakikanın altında yüzde 80’e kadar şarj edilebilecek. Modüler yapısı sayesinde enerji depolama başta olmak üzere farklı sektörlerdeki birçok uygulamada kullanılabilecek” açıklaması yapıldı.

ALÜMİNYUM MUHAFAZALI KOMPAKT MODÜLLER

Videoda “Lityum-iyon bataryamızda enerji ve güç yoğunluğunu optimize eden Nikel Manganez Kobalt Oksit (NMC) katodu kullanılacak” ifadelerine yer verildi. Farasis’in geliştirdiği NMC 811 kimyasının nikel oranı açısından zengin olduğu belirtilen videoda, batarya modüllerinde enerji yoğunluğu yüksek kesecik (pouch) tipi hücreler kullanılacağı ve alüminyum muhafazalı kompakt modüller ile yüksek yapısal dayanım sağlanacağı belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar