Sayfa Seç

Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri hem cebi, hem binaları koruyor

Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri hem cebi, hem binaları koruyor
reklâm

Yazar hakkında

Türkiye’nin ithalatında enerji önemli bir paya sahip. Ülkemizde tüketilen toplam enerjinin yaklaşık yüzde 35’i binalarda, binalarda harcanan enerjinin yaklaşık yüzde 80’i ısıtma ve soğutmada kullanılıyor. Bir yılda 14 milyar dolar tutarındaki enerjinin sadece konutlardaki ısıtma için tüketildiği düşünüldüğünde kış aylarında ısıtma, yaz aylarında ise soğutmaya harcanan enerjinin büyüklüğü, yalıtımın önemini bir defa daha gözler önüne seriyor.

3-5 YILDA YALITIMA HARCANAN PARA AMORTİ EDİLİYOR

Kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde doğalgaz ve elektrik faturalarında artış kaçınılmaz. Bu durumun önüne geçmenin en ideal yollarından biri binaya doğru ısı yalıtım kalınlığı ve sistemini uygulamaktan geçiyor. Tüketicilere yüzde 50’nin üzerinde enerji tasarrufu etme imkanı sağlayan Filli Boya’nın Dalmaçyalı İleri Yalıtım Sistemleri, 3-5 yıl gibi kısa bir sürede yalıtıma harcanan paranın amorti etmesini sağlıyor. Isı yalıtımının binaya sağladığı katkılardan bir diğer ise tüketicilerin konut satışı sırasında ortaya çıkıyor. Binaların uzun ömürlü olmasını sağlayan uygulama, kısa vadede konutun fiyatını yaklaşık %15 artırıyor.

ISI YALITIMI YAPTIRMANIN FAYDALARI

  • Isı yalıtımına harcanan para, sağladığı enerji tasarrufu ile kendisi 3-5 yıl gibi kısa bir sürede amorti eder.

  • Doğru ısı yalıtım kalınlığı ve sistemi ile evlerimizde ısınma için harcadığımız enerjiyi %50’nin üzerinde azaltmak mümkün.

  • Isı yalıtımlı binalarda daha küçük kapasiteli kombi ve daha küçük radyatörler kullanılabilir. Bu yüzden ısı yalıtımına harcadığınız para, ısıtma tesisatına harcayacağınız paradan da tasarruf edilmesini sağlar.

  • Betonun içindeki demirlerin paslanmasını engelleyerek, binanın depreme karşı dayanıklılığını arttırır.

  • Yakıt tüketimini ve dolayısıyla da atık gazları azaltarak, çevre kirliliği ve küresel ısınmanın önlenmesine katkıda bulunur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar