Anasayfa > Ekonomi  >  DETSA, Başkan Çiler’i ağırladı

DETSA, Başkan Çiler’i ağırladıDilovası İMES OSB’de trafo kazanları ve talaşlı imalat yapan Detsa Trafo’nun önemli bir ziyaretçisi vardı. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, GTO’nun İhracat Eğitimi’ne katıldıktan sonra ihracata başlayan ve bugün ürettiği trafo kazanlarını dünyanın bir çok ülkesine kazandıran Detsa Trafo firmasını ziyaret etti. Detsa Trafo Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Öz’in karşıladığı Çiler, fabrika üretim tesislerini gezdi ve Öz’den üretimlerle ilgili bilgi aldı. Serhat Öz’ün Gebze Ticaret Odası’nın ilk ihracat eğitimlerini tamamlayan sanayicilerden olduğunu öğrenen Çiler, Detsa’nın küçük bir firmadan 150 kişinin çalıştığı, bir çok dünya markası enerji firmasına iş yapan firma durumuna geldiğini  öğrenince duygu dolu anlar yaşandı.

BUGÜN İHRACAT YAPIYORSAM GTO’NUN SAYESİNDE

DETSA Trafo Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Öz,  DETSA’nın küçük bir işletme iken, ihracat yapan, dünyanın önde gelen enerji firmalarına ürün tedariki yapan şirketlerle çalışan bir firma olmasında Gebze Ticaret Odası ve Başkan Nail Çiler’in büyük emeği olduğunu belirterek, “ Yeni işe başladığımız dönemde ihracat yapmak için GTO’da eğitimler aldık. Daha sonra ihracat ödülü alan firmalar arasına girdi. Kısacası GTO’nun DETSA’nın başarı serüveninde ayrı bir yeri oldu. Odanın sayesinde kendimizi dünyaya kabul ettirmek için önemli adımlar attık. Çok şükür bugün o adımlarla yola çıktık ve bu günlere geldik. Ben şahsım ve DETSA çalışanları adına sevgili başkanıma ve GTO’ya ayrı bir teşekkür etmek istiyorum” dedi.

GTO DOĞRU YÖN GÖSTERMİŞ

Başkan Çiler’de  görüşmede DETSA’nın ilk yola çıktığında kendilerine geldiğini, Serhat beye izlemesi gereken yolu, üretim ve ihracat artışı için yapılması gerekenleri anlattığını ve odanın eğitim programlarından yararlandırıldığını belirterek, “ GTO olarak KOBİ’lere verdiğimiz desteğin canlı bir örneğini burada görmek beni son derece mutlu etti. Biz sanayicimizle görüşürken, yan odada İtalya, Macaristan ve Almanya’dan müşterileri bekliyor. Bu sevindirici bir gelişme. Demek ki, Serhat bey doğru bilgiler almış, doğru adımlar atmış ki bugün bu seviyeye gelebilmiş. Gurur duydum” dedi.

Başkan Çiler ve Öz’ün görüşmesinde, Serhat Öz sanayicilerin en büyük sorunu olan yetişmiş eleman sıkıntılarının giderilmesi için Başkan Çiler’den destek istedi. Öz, görüşme sonunda GTO Başkanı Nail Çiler’e bir de hediye takdim etti.


Sıradaki Habere Kaydır