Anasayfa > Ekonomi  >  Detsa Trafo,  İMES’te yeni yerinde

Detsa Trafo,  İMES’te yeni yerinde


Trafo kazanları imal eden Detsa Trafo, daha önce Dilovası KOBİ OSB Ve İMES OSB’de bulunan iki ayrı fabrikasını İMES OSB 1.Bulvar 7/A’da içerisinde tek bir fabrikada birleştirdi.


Trafo Kazanı ve Aksesuarları ile Çelik Konstrüksiyon imalatı alanındaki deneyim ve uzmanlığını AR-GE çalışmaları ile taçlandıran Detsa Trafo, Eylül ayı gibi açılışın yapacağı yeni fabrikasında sektöre  kaliteli ve yaratıcı çözümler ve ürünler sunmaya devam edecek.

SEKTÖRDE 44 YILLIK TECRÜBE

Enerji sektörüne küçük bir aile şirketi olarak ilk adımını 1977 yılında atan Detsa Trafo, geçmişten günümüze gerçekleştirdiği yatırımlarla birlikte istikrarlı biçimde büyümesini sürdürmekte. Metal işleme ve montaj konusunda uzmanlaşan kadrosuyla uzun yıllardan beri piyasanın önde gelen Transformatör üreticilerince tercih edilen bir firma haline gelen Detsa,  güç trafoları  için tank imalatı, Sıkıştırma Demiri İmalatı, Soğutma Sistemi İmalatları, Batarya Tipi Soğutma Sistemi İmalatı, Havalı Kablo Kutusu İmalatı, Yağlı Kablo Kutusu İmalat, Genleşme Hava Deposu İmalatı, Dom-Kovan İmalatı, Merdiven İmalatı, Konsol İmalatı ve Travers İmalatı yapmakta.  ABB, Astor , Alstom ve GE gibi köklü global enerji firmalarına ürün tedariki yapan firma, KOSGEB ile işbirliği yaparak önemli bir buluşu da hayata geçirdi. Detsa, trafolarda gürültüyü önleyen birn Ar-Ge projesini hayata geçirerek, KOSGEB tarafından destek aldı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM İÇİN TEK MERKEZDEYİZ

Detsa Trafo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Serhat Öz, artan iş talebi sonrası iki ayrı fabrikada verimli bir iş akışını sağlamakta zorlandıkları, iki fabrikanın arasındaki mesafenin çokluğunun sürdürülebilir bir üretim için sıkıntılar yarattığını, Ar-Ge için de ayrı bir ofis gerektiği için mevcut üretim tesislerini tek bir merkezde toplamaya karar verdiklerini belirtti. Serhat Öz, “ Detsa Trafo olarak, yılda 3 bin ton üretim kapasitesine sahip bir işletmeyiz. Halen 6 farklı Avrupa ülkesine ihracat yapmaktayız. Değerlerimiz ve çalışanlarımızla aramızda güçlü bir bağ kurduk. Her geçen yıl artan büyüme oranlarımız ve yüksek müşteri memnuniyetimiz bu alanda başarılı adımlar attığımızın göstergesidir. Uluslararası standartlarda referans ve sektöründe lider bir şirket olma yolunda hızla ilerlemekteyiz. Biz de bu büyüme için bazı dar boğazlarımızı sırtımızdan atıp,  çok daha verimli ve sürdürülebilir üretimin yerleşeceği bir üretim akışı için bu kararı verdik . İnşallah firmamız için hayırlı uğurlu olur” dedi.


Sıradaki Habere Kaydır