Endüstriyel Dönüşüm sinyali!

Faydasıçok Yönetim Kurulu Başkanı ve TOSB Yönetim Kurulu üyesi Adnan Naci Faydasıçok, otomotiv sanayisini yakından ilgilendiren mobilite dönemi ve otonom dönüşüm yapan Endüstriyel üretim hakkında görüşlerini açıkladı.

Endüstriyel Dönüşüm sinyali!
13 Temmuz 2018 Cuma 16:03

TOSB’da üretim yapan firmaların ve  üyelerin teknolojik gelişmelerin tam merkezin olduklarını ifade eden Faydasıçok, “Gerekli dönüşümleri gerçekleştirmek zorundayız” dedi.

TESTLER OTAM’DA YAPILACAK

TOSB olarak bu  gelişmeleri yakından takip ettiklerini  ve gerekli dönüşümleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirten Faydasıçok, “ İnovatif firmaların yeni ürün geliştirmeleri, üretimini yaptıkları ürünlerini iyileştirmeleri için en önemli unsurlardan biri ürettikleri parçaların testlerini yaptırabilecekleri test merkezleridir. Artık TOSB olarak bir test merkezimiz var. Kuruluşunda TAYSAD,  İTÜ Vakfı,  OSD gibi kuruluşların bulunduğu OTAM’ı devraldık. OTAM’ın işletmesi için konusunda uzman BIAS Mühendislik ile anlaşma sağlanmıştır. BIAS TOSB Otomotiv Test Merkezi üyelerimizin hizmetine sunulmuştur” dedi.

e-EVRAK TAKİP YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇİYORUZ

Üretim süreçleri ile birlikte TOSB yönetimi olarak inovatif çözümler üretmek için çalıştıklarını Dijitalleşmeye önem vererek yönetim süreçlerinin de alt yapısını dijitalleştirdiklerini belirten Faydasıçok, Bu dönemde, e-Evrak Takip Yönetim Sistemine geçiş çalışmalarına hız kazandırdık. OSB evrak ve proje süreçlerinin takibini kolaylaştırmak, her yerden anlık erişim sağlamak, yetkisiz kullanımı engellemek, saklama zorunluluğu olmayan evrakların imha edilmesini, bulut ortamında başka bir lokasyonda da yedeklenerek çoğaltılmasını ve fiziksel yıpranmalara karşı korunmasını sağlamak amacıyla dijital arşiv çalışmalarına başladık. TOSB’un dijital olmayan eski kayıtlarını da dijital ortama taşıyacağız.

CRM SİSTEMİNİ ARAŞTIRIYORUZ

Bu çalışmaların yanı sıra elektronik okuma, plaka otomasyonu, üyelerimizin aidat ve düzenli ödemelerinin yanı sıra her türlü iletişim detaylarını takip edebileceğimiz bir CRM sistemi kurulması konusunda düşüncelerimiz ve arayışlarımız mevcuttur. OSB’miz içinde kurulacak dijital reklam, ilan panoları da iletişim etkinliğimizi arttıracak adımlar arasında yer almakta. Üretimlerimizi yaparken elektrik hepimizin temel girdisi. Önemli bir gider kalemi. Özellikle iletim bedelleri ve dağıtım bedellerini yeniden formülize ettik. İletim bedelinde adilane bir yöntem geliştirdik. TOSB olarak aldığımız elektrik dağıtım bedeli belki de ülkemizin en rekabetçi bedellerindendir.

GİRİŞİM EVİ YENİ FİKİRLER ÇIKARTACAK

TOSB içinde veya etrafında fikri olan, projesi olan genç girişimleri çekecek, onlara projelerini hayata geçirme fırsatı sunacak bir ortam oluşturmak istediklerini de belirten Faydasıçok, “ Ticari değer taşıyacak projelerin yatırımcı bulabileceği bu sistemde özellikle start up ‘ların doğacağına inanıyoruz. Bu bağlamda organize sanayi bölgemizde bir Girişim Evi kurmayı hedefliyoruz. Bunu da konusunda uzmanlaşmış bu konuda uzman kurumlarla yapmayı hedefliyoruz. Girişimci birlikte genç girişimcilerin desteklenmesini, katma değer üreten start-up projelerin geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlamak amacıyla TEB Girişim Evi için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.