FİBA CP’den Robotik Süreç Optimizasyonu

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından olan, Gebze Center AVM’nin de işletmecisi olan  FİBA Commercial Properties, sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.

FİBA CP’den Robotik Süreç Optimizasyonu
17 Haziran 2021 Perşembe 15:30

FİBA CP, son beş yıldır tüm dünyada en hızlı yaygınlaşan ve verimliliğe en çok katkı sağlayan çözüm başlıklarından olan Robotik Süreç Otomasyonu’nu (RPA) iş süreçlerinde uygulamaya aldı. FİBA CP ayrıca, tüm ERP süreçlerini de bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşıyarak, dijitalleşme yolunda büyük bir adım daha attı. FİBA CP, robotik süreç optimizasyonunu ve yeni ERP çözümleri ile hızını ve verimliliğini daha da artıracak. Bilgisayar tabanlı işlemleri, kural tabanlı görevleri ve iş süreçlerini otomatikleştiren, işlemleri çok hızlı ve hatasız bir şekilde 7/24 gerçekleştirebilen RPA teknolojisini uygulamaya alan FİBA CP, böylece Finans, Kiralama, Operasyon, Entegre Tesis Yönetimi, AVM yönetimi, Pazarlama, Mimari ve İK gibi birçok farklı alanda ortalama insan hızının yaklaşık 8 katına erişmeyi başardı.

DONANIM VE SİSTEM YÖNETİMİNİ BULUT ÜZERİNDEN ÇÖZÜMLÜYOR

 RPA teknolojisi ile FİBA CP, dönemsel veya rutin olarak manuel yapılması gereken birçok süreci hem optimize hem de verimi arttırmak amacıyla otomatize etti. RPA robotları FİBA CP özelinde form doldurma, e-posta düzenleme/arşivleme, tanımlı risk takibi, zamanlama, klasik muhasebe ve finans işlerine ek olarak; riski daha etkin yönetebilmek için konkordato takibi, teminat süreç yönetimi ve benchmarking gibi üst düzey raporlamalar konusunda da hizmet verecek. FİBA CP ayrıca, dijital dönüşümünü kuvvetlendirecek bir başka adım daha atarak; tüm ERP süreçlerini de bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşıdı. FİBA CP, bu sayede donanım ve sistem yönetimi gibi IT işlevlerini bulut üzerinden çözümlerken, iş süreçlerinde verimi daha çok artıracak.

İŞ SÜREÇLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

FİBA Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, teknolojinin her geçen gün ivmesini artırarak geliştiğini ve hayatın daha da vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini belirterek, “Gelecekte firmaların iş süreçlerinde sürdürülebilirliği sağlayabilmeleri için teknolojiye entegrasyon hayati önem taşıyor. Biz de Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından biri olarak dijital ekonomiye büyük önem veriyor ve sektörümüzde bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu amaçla FİBA CP’nin bütün departmanlarında Robotik Süreç Optimizasyonu’nu gerçekleştirerek süreçlerimizi 7/24 yönetilebilir hale getirdik. Ayrıca normal şartlarda yüzde 80 oranında verimle çalışan RPA robotlarını, FİBA CP özelinde yüzde 86’lık bir verimle kullanmayı başararak, ortalama insan hızının yaklaşık 8 katına çıkmayı başardık. Gerçekleştirdiğimiz bu teknolojik atılımın, hizmetlerimizi en yüksek verimlilik seviyesine yaklaştırmada oldukça büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de teknolojiye yatırım yapmaya ve FİBA CP’yi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bu çalışmamızın sektörümüz için de iyi bir örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.