Futura Form, Sanitary ile sağlık sektörüne yöneldi!

Polin Group bünyesinde, özel tasarım kompozit ürünlerin üretiminde ham madde, tasarım, mühendislik ve yüksek üretim becerileriyle faaliyet gösteren Futura Form, pandemi sürecinde ortaya çıkan çeşitli öncelikler dahilinde, sağlık sektörü ve toplum sağlığı için geliştirdiği ihtiyaca yönelik ürünleri, Futura Form Sanitary markasıyla piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Futura Form, Sanitary ile sağlık sektörüne yöneldi!
23 Mayıs 2020 Cumartesi 14:00

2012 yılından bu yana Gebze’de  üretim yapan, Eğlence, peyzaj, mimari ve endüstriyel gibi çeşitli sektörler için birçok farklı tasarım ve geniş ürün gamı bulunan Futura Form, bünyesinde oluşturduğu Sanitary markası ile ürettiği negatif basınçlı hasta izolasyon kabinleri, dezenfeksiyon ve sterilizasyon ürünleriyle özellikle kamu ortak kullanım alanları için bu süreçte yaşanabilecek  riskleri ortadan kaldırmak için çözümler sunmakta.

Negatif Basınçlı Hasta İzolasyon Kabini (HİK)

Genel amacı, özellikle pandemi, epidemi benzeri durum yaşanması halinde, hastanelerin olası yetersizliği veya ilgili bölgede tedavi merkezi bulunmaması durumunda; spor salonları ve sahaları, fuar alanları gibi kapalı mekânlar ve prefabrik yapıları hızlı bir şekilde hastaların dış ortamdan yalıtılabileceği ve tedavisine hazır hale getirebileceği şekle çevirmeke. Negatif basınçlı HİK’in 2 kişinin 15 dakikadan az bir sürede kurup toplayabileceği kadar hafif ve kurulumu pratik yapısı sayesinde her türlü kapalı alan bireysel ve izole bakıma uygun hale getirilmekte, tüm damlacık hareketleri ve kontrolsüz hava çıkışı kısıtlanarak geçirimsiz ve negatif basınçlı bir ortam sağlanmakta, bu sayede virüs, bakteri ve mikropların ortama yayılması önlenmekte.

Dezenfeksiyon Tüneli

Bina ve tesis girişlerinde, giren kişilerin taşıyabileceği olası bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan, geniş bir geçiş alanı oluşturduğu için girişlerde oluşabilecek yoğunluğu engelleyen ve çoklu püskürtme elemanları sayesinde seri geçişlerde bile maksimum hijyen sağlayan hafif ve kolay kurulabilir bir ürün.

Giren kişilerin algılanması ve sonrasında yapılan püskürtme işlemi sensörler vasıtasıyla olduğundan kullanımı pratiktir ve operatöre ihtiyaç duymamakta.

Dezenfeksiyon Üniteleri

Bina ve mağaza girişlerinde, giren kişilerin taşıyabileceği olası bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan, kurulum alanının geniş olmadığı yerler için ideal olan ve yer kaplamayan, maksimum hijyen sağlayan hafif ve kolay kurulabilir bir ürün. Giren kişilerin algılanması ve sonrasında yapılan püskürtme işlemi sensörler vasıtasıyla olduğundan kullanımı pratiktir ve operatöre ihtiyaç duymamakta.

Dezenfeksiyon Kabini

Futura Form’un, Market ve depo gibi işyeri girişlerinde, farklı kişiler tarafından sürekli kullanılan ekipmanların (Market arabası, transpalet, vb.) üzerinde bulunabilecek bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan, kullanımının basit bir buton yardımıyla olması sebebiyle ilave bir operatöre ihtiyaç duymayan, geniş deposu sayesinde kullanım durumuna göre günde bir kere dolum ihtiyacı bulunan ve maksimum hijyen sağlayan hafif ve kolay kurulabilen en yeni ürünü.

Karantina Kabini

Bina ve tesis girişlerinde, giren kişilerin ateş ölçümü yapıldığı noktalarda olası Covid-19 veya diğer bir hastalığın varlığının söz konusu olduğu şüpheli durumlarda, şüpheli kişiyi ortamdan izole edecek ve sağlık ekiplerinin müdahalesine kadar gerekli karantina ortamını sağlamakta. Negatif basınç yardımı ve filtreleme sistemi sebebiyle içerisindeki ortamdan herhangi bir mikroorganizmanın dış ortama yayılmasını engeller, tek kişilik veya çoklu kullanıma göre özelleştirilebilmekte.

UV Sterilizasyon Kutusu

Ortak kullanımı olan eşyaların dezenfeksiyonu amacıyla üretilmiş olan bu ürünün, otoparklarda anahtarların sterilizasyonu, sinemalarda 3D gözlüklerin sterilizasyonu, su parklarında kullanılan bileklik veya kartların sterilizasyonu gibi kullanım alanları mevcut. Sterilizasyonu UV ışınları ile yapmaktadır. Ürün üzerinde sterilizasyon süresini gösteren bir de sayaç bulunmakta.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.