GOSB KULE Sapanca’da lansmana çıkıyor!

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) veri üzerine inşa ettiği ve geleceğin merkezine konumlandırdığı vizyon projesi GOSB KULE’nin lansmanını yarın ve pazar günü Sapanca Elite World Hotel’de katılımcı firmaların da yer aldığı kalabalık bir gurupla gerçekleştiriyor.

GOSB KULE Sapanca’da lansmana çıkıyor!
14 Şubat 2020 Cuma 14:48

Hizmet kalitesini sürekli iyileştirerek, katılımcısına katma değer yaratacak projeler geliştiren GOSB, dijital teknoloji devrimine ve dönüşümüne de hızlı biçimde uyum sağlayarak, sanayicisi ile gelecek arasında köprü oluşturan GOSB mevcut know-how’ı ile katılımcılarının ihtiyaçlarını harmanlayarak, Türkiye’de bulunan OSB’ler içinde veri merkezi kuran ilk OSB olmuştu. 13 yıldır katılımcılarına kendi fiber optik şebekesi üzerinden haberleşme hizmetleri sunan GOSB, TIER-3 standartlarına göre tasarım ve kurulumu geçekleştirilmiş olan GOSB KULE veri merkezini, katılımcılarının hizmetine açıyor.

300’DEN FAZLA OSB’YE ÖRNEK GÖSTERİLDİ

GOSB, GOSB KULE projesi ile ülkemizin stratejilerinin belirlenmesine de esin kaynağı olmuş bir vizyon ortaya koymuş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 2019-2023 dönemini kapsayan “On Birinci Kalkınma Planı” ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan “2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi” kapsamında, OSB’lerin, Veri Merkezi ve Siber Güvenlik Merkezi hizmetlerine odaklanması hedef gösterilmişti. GOSB, Türkiye’de bulunan 300’den fazla OSB’ye örnek gösterilen modeli uygulayan tek OSB olarak, bugüne kadar sanayicilerin münferit olarak yaptıkları lisans, donanım, enerji ve iklimlendirme sistemi yatırımlarını, GOSB KULE çatısı altında konsolide etmiş ve yarattığı maliyet avantajı ile ülke kaynaklarının verimli kullanılması ve teknoloji israfının önlenmesi açısından büyük bir katkı sağlamıştı.

GOSB KULE NEDİR?

TIER-3 standartlarına göre tasarım ve kurulumu geçekleştirilmiş olan veri merkezinden hizmet sağlamayı hedefleyen GOSB’un KULE projesiyle katılımcılar, konsolidasyon ile maliyeti paylaştırılmış veri merkezinden replikasyon, arşivleme, yedekleme, iş sürekliliği ve felaket yönetimi hizmetlerinden faydalanabilecekler. “GOSB Kule” içinde, veri merkezi hizmetleri dışında Haberleşme, SCADA, OSOS, MOBESE, PTS yapılarının 7/24 izlendiği bir Network Operasyon Merkezi ve Siber Güvenlik Operasyon Merkezi bulunuyor.

Bu sayede, katılımcılara haberleşme hizmetleriyle birlikte veri merkezi ve güvenlik hizmetleri de sunularak, merkezi ve bütünleşik bir yapı üzerinden ekonomik, butik ve katma değerli hizmetlere yenilerinin eklenmesi hedeflenmekte.

Cumartesi günü lansmanı yapılacak olan GOSB Kule, 103 m² veri merkezi, 151 m² kontrol merkezi, 205 m² teknik destek alanı, 72 m² ofis alanları olmak üzere toplam 531 m² alandan oluşmakta.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.