Anasayfa > Ekonomi  >  Kocaeli’de Ekmek Zammı Onaylanmadı

Kocaeli’de Ekmek Zammı OnaylanmadıKocaeli’de Fırıncılar Odası’nın önerdiği ekmek zammı, ilgili komisyon ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmadı. Fırıncılar Odası’nın 210 gram ekmeği 200 grama düşürüp fiyatını 10 TL yapma teklifi, komisyon tarafından kabul görmedi ve Ticaret Bakanlığı da zammı uygun bulmadı.

Komisyonun ret kararı sonrasında Fırıncılar Odası, Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulunarak kararı değiştirmeye çalıştı. Ancak Bakanlık, zammı iki kez reddetti. Bunun üzerine Fırıncılar Odası, son çare olarak Esnaf ve Sanatkarlar Birliği’ne başvurdu ve buradan geçen zam kararı Pazartesi günü itibarıyla uygulanmaya başladı.

Şimdi gözler, Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ne çevrilmiş durumda. Bu iki kurumun, uygulanan zam kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için mahkemeye başvurup başvurmayacağı merak konusu oldu.

Bu durum, Kocaeli’deki fırıncılar ve tüketiciler arasında önemli bir mesele haline gelmiş durumda. Valilik ya da belediye tarafından mahkemeye başvurulması halinde, ekmek zammıyla ilgili süreç yeni bir aşamaya girecek.


Sıradaki Habere Kaydır