KOGACE Genel Kurulu’nu yaptı!

8 Kasım tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 15 Kasım Çarşamba günü yapılan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin (KOGACE) Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlık görevine Cemal Kaplan yeniden seçildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Toplum Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Kongreye Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Murat Yavuz, Kocaeli amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KAFSK) Başkanı Murat Aydın, Erzurumlular Vakfı Başkanı Anmet Ünal ve 300’e yakın gazeteci katıldı. Mevcut başkan Cemal Kaplan’ın tek aday olarak yeniden seçime girdi. 498 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongreye 300’e yakın gazeteci katılarak oy kullandı. Yapılan seçimde 15 yönetim kurulu üyesi, 5 denetim kurulu üyesi ile 5 disiplin kurulu üyesi belirlendi.

KAMİL UZUNMEHMET YÖNETİMDE YER ALDI

KOGACE’nin Olağan Genel Kurulu’nda divan başkanlığını Mustafa Küpçü yaparken, divan üyeliklerini Semrel Aşçı ve Ayşe Aydın gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede faaliyet raporu ve gelir gider tablosu okundu. Açık oylama usulü yapılan seçim sonrası Cemal Kaplan’ın listesi oy çokluğu ile seçildi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kamil Uzunmehmet’te 15 kişilik yeni yönetim Kurulu’nda yer alırken, Uzunmehmet’in yanı sıra Gebze’de görev yapan gazetecilerden Erol Polat, Adalet Bora ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Ofisi’nde görevli Emrah Erdoğan yönetim kurulunda yer aldılar.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Yapılan seçimin ardından KOGACE’de üçüncü dönem başkanlığa seçilen Cemal Kaplan, kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Kaplan konuşmasında, şu ifadeleri kullandı;

“Buraya gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Keşke 16 Ocak günü yaptığımız törenlerde de burada olduğumuz gibi kalabalık olmayı temenni ediyorum. Hakan Yağcıoğlu’nın eleştirisi vardı. Onu da dinledik. Saldırı yapıldıktan sonra yönetimle beraber kendisini ziyarete de gittik kınama da yaptık. Arkadaşlarımız başkalarını savunurken cemiyetimizi gündeme getirmiyorlar. Bu cemiyet hepimizin. Biz bir poşet içinde defterlerle aldığımız cemiyeti çok şükür bu günlere kadar getirdik. Biz elimizden geldiği kadar var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim faaliyetlerimiz KOGACE sayfasına girdiğinizde görürsünüz. Hepsini tek tek sıralamadık. Yaptığımız faaliyetler dolu dolu faaliyetler”

İŞTE KOGACE’NİN YENİ YÖNETİMİ

Cemal Kaplan, Hakan Süer, Burcu Nazlı, Hüseyin Öziri, Emrah Erdoğan, Boran Kayalar, Refik Fidan, Serkan Sidal, Adalet Bora, Erol Polat, Kamil Uzunmehmet, Şahin Oktay, Ayşe Uğuz, Vedat Tekin, Mustafa Salman,

DENETİM KURULU

Eyüp Gençer, Eren Demirtürk, Arzu Ç. Yazıcı, Feyza Sertel, Erol Uyguç