KOSGEB’in ödüllü yarışması başlıyor

KOSGEB’in 6. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri başvuruları başladı.

KOSGEB’in ödüllü yarışması başlıyor
03 Şubat 2019 Pazar 12:43

Ödüller;  KOBİ Ödülleri ve Girişimcilik Ödülleri olmak üzere 2 (iki) ana kategoride verilen toplam 7 (yedi) ödül ile Jüri Özel Ödülünden oluşmakta. Başvurular www.kosgeb.gov.tr web sayfası üzerinden başvurular online olarak yapılmakta. Katılacak KOBİ’ler sistem üzerinden 11 Şubat 2019 Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilecekler. 6. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde, İhracatçı KOBİ Ödülleri, İnovatif KOBİ Ödülü , Dijital KOBİ Ödülü ve İşbirliği Yapan KOBİ Ödülü olmak üzere 4 ayrı dalda değerlendirilecek. Girişimcilik Ödülleri ise; Genç Girişimci Ödülleri, Kadın Girişimci Ödülü ve İnovatif Girişimci Ödülü olmak üzere 3 ayrı dalda sonuçlandırılacak. Değerlendirmede ayrıca, bir işletmeyi veya Türk sanayisine/iş dünyasına katkı sağlayan bir kişiyi/kurumu/kuruluşun ödüllendireceği Jüri Özel Ödülü yer alacak. Jüri Özel Ödülü için başvuru şartı aranmayacak.

KOBİ BİLGİ BEYANNAMESİ ARANACAK

KOSGEB’den yapılan açıklamada, 6.KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için başvuruda bulunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve güncel KOBİ Bilgi Beyannamesinin onaylı olması şartı aranacak. Başvurular, belirlenen kriterler üzerinden sistem tarafından değerlendirilip puanlanacak. Başvurular ülke genelinde alınacak olup, sistemsel değerlendirme İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması ile 12 bölge özelinde yapılacak olup, 12 bölgenin her bir kategori bazında en yüksek sistem puanını alan 5 (beş) başvuru belirlenecek. KOSGEB Müdürlükleri seçilen sisteme yükledikleri bilgi ve belgeleri incelerken,  sistem üzerinden onaylanan başvurular "Değerlendirme Komisyonu" tarafından 3'er kişilik 7 ayrı komisyonda incelenecek. Bu komisyon, tanımlanan kriterlere göre başvuru yapan KOBİ’ler arasında bölge birincilerini belirleyecek. Bölgesel Değerlendirmede 12 bölgede 1. olan başvurulardan; kategori bazında toplam puanı en yüksek olan 3’er başvuru belirlenecek ve Değerlendirme Jürisi marifetiyle ödüllendirilecek işletmeler seçilecek.

GEÇEN YIL 2200 BAŞVURU OLMUŞTU

Geçtiğimiz yıl düzenlenen 5.KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için, 2016 yılında toplam 2200  işletme başvuru yapmış ve 401 işletme sistem değerlendirmesinde gerekli kriterleri sağlayarak Bölgesel Değerlendirmeye alınmaya hak kazanmış, 26 bölgede 1. olan başvurulardan; komisyon tarafından kategori bazında toplam puanı en yüksek olan 5’er başvuru seçilmiş ve Değerlendirme Jürisi tarafından 44 finalist arasından 9 dalda birinci olan işletmeler ve bir jüri özel ödülü alacak işletme belirlenmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.