Sayfa Seç

Onko & Koçsel’den mesaj var!

Onko & Koçsel’den mesaj var!
reklâm

Yazar hakkında

GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Onko & Koçsel İcra Kurulu Başkanı Tuğçe Koç, İhracatlarını iki kattan fazla artırarak 36 milyon TL’den 85 milyon TL’ye çıkarmak istediklerini belirterek, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını için, “Bu salgın ne ilk ne de son olacak. İnsanlık tarihi boyunca pek çok salgın hastalıklar ciddi can kayıplarına neden olmuş. Bulunduğumuz teknoloji çağında da bununla karşılaşmaya devam ediyoruz. İlaç sektörünün hayati önemini bir kez daha hatırlatan Covid-19 ile ilgili gelişmeleri ilaç sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluş olarak biz de yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÜRETİME ARA VERMEDEN DEVAM EDİYORUZ

Çin’de başlayan sonra İtalya, İspanya , Fransa ve devamında ABD’de çok ciddi sonuçlar doğuran bu salgın sürecinde hükümetin ve Sağlık Bakanlığı’nın önemli bir mücadele ortaya koyduğunu söyleyen Koç, “Sağlık çalışanlarımızın unutulmayacak bir fedakarlıkla yürüttükleri mücadele seferberliğine biz de üretime ara vermeden, hastaların ihtiyaç duyduğu ilaçları onlara kesintisiz ulaştırarak katkı sağlıyoruz. Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda alınan önlemlere ve özellikle de evden çıkmama önerilerine hep birlikte uymamız büyük önem taşıyor” dedi. Koç, sektörde 35 yıllık geçmişe sahip bir şirket olarak Sağlık Bakanlığı’nın bu alanda üretilmesine ihtiyaç duyduğu herhangi bir ilacı üretmek üzere de her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı.

DÜNYA İLAÇ PAZARINDA %5 ARTIŞ BEKLENİYOR

2019’da dünya genelinde ilaç sanayine yönelik harcamaların 1 trilyon 200 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini dile getiren Tuğçe Koç, “2020’de ise bu rakamın yüzde 5 artış ile 1.3 trilyon dolara, önümüzdeki 5 yılda ise 1.5 trilyon dolara çıkması öngörülüyor. Türkiye ilaç pazarının da hızlı bir büyüme grafiği çizdiğine değinen Koç, şu bilgileri verdi; “Türkiye ilaç pazarı 2019’de değerde 40,7 milyar TL’ye kutu ölçeğinde ise 2.37 milyar hacme ulaştı. Referans ilaç pazarı, 2019’u 27 milyar TL değerde tamamlarken, kutu ölçeğinde ise 0.92 milyar kutu satış gerçekleşti. Eşdeğer ilaç pazarı ise 2019’da değerde 913,7 milyar TL’ye kutu ölçeğinde ise 1.44 milyar hacme ulaştı.” Dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!