Sayfa Seç

OSBÜK, İSF düzenlemesinden  tedirgin!

OSBÜK, İSF düzenlemesinden  tedirgin!
reklâm

Yazar hakkında

İş dünyasının yaklaşık üç aydır pandemi sürecinin etkisiyle büyük kayıplar yaşadığını, ancak yeni normal dönemi ile birlikte OSB’lerde toparlanma sürecinin başladığını ifade eden Kütükcü, İşsizlik Sigortası Fonu’nda işverenlerin yükünü artıracak düzenlemenin bu toparlanma sürecini ve sanayi üretimini frenleyeceğinin altını çizdi.

TARİHTE İLK DEFA 2 MİLYON İSTİHDAM RAKAMINI GEÇTİK

Kütükcü, iş dünyasının pandemi sürecinde sağlıklı ve güvenli üretim mücadelesinin devam ettiğini belirterek, Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 34’ünü, istihdamının yüzde 36’sını gerçekleştiren OSB’ler olarak pandemi sürecinde, sanayi üretimini ve istihdamı korumak için büyük mücadeleler verdiklerini söyledi. OSBÜK Başkanı KÜtükcü şöyle devam etti;

“ Mücadelemize devletimizin verdiği desteklerle birlikte devam ediyoruz. Sürecin en başından bu yana organize sanayi bölgelerimizle birlikte ‘Tedbir Al, Çalışanını Koru, Üretime Devam Et Türkiyem’ şuuruyla hareket ediyoruz. Organize sanayi bölgeleri olarak, pandemi döneminde sanayi üretiminde derin kayıplar yaşadık, elektrik tüketimlerimiz düştü ancak istihdamımızı korumayı başardık. OSB tarihimizde ilk defa 2 milyon istihdam rakamını aştık. Bununla da ülkemiz adına, OSB sanayicilerimiz adına gurur duyuyoruz.

İSF’DA ARTIŞ HABERLERİNİ KAYGIYLA TAKİP EDİYORUZ

Son dönemde kamuoyunda sıklıkla konuşulan İşsizlik Sigortası Fonu kesintilerinde işverenlerin payının artırılacağı konusunda da görüşlerini açıklayan Başkan Kütükcü, “Bu konuyla ilgili yeni kanun değişikliği hazırlığı yapıldığı yönündeki haberleri kaygıyla, tedirginlikle takip ediyoruz. İş dünyasının fona katkı payının artırılması, Kovid-19 salgınının yaralarının sarılmayı çalışıldığı, sanayi üretiminde yeni bir toparlanma sürecinin başladığı bu dönemde sanayi üretimine ve istihdama olumsuz yansıyacaktır. Sürecin en başından bu yana üretim kararlılığı gösteren devletimizden, bu konuda da aynı hassasiyeti göstermesini ve bu kanun hazırlığından vazgeçilmesini talep ediyoruz. Bu konudaki taleplerimizi de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Hazine ve Maliye Bakanlığımıza ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza ilettik.” Dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!