P&G  Olimpiyatlara desteğini 8 yıl daha uzattı!

Dünyada ve Türkiye’de spor kültürünün yaygınlaşması adına çalışmalar yürüten dünyanın en büyük temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden olan Gebze’de GOSB’da da üretim tesisi bulunan Procter & Gamble (P&G),  gururla sürdürdüğü Olimpiyat Oyunlarına olan desteğini 2028 yılına kadar uzatma kararı aldı.

P&G  Olimpiyatlara desteğini 8 yıl daha uzattı!
16 Aralık 2020 Çarşamba 16:38

Buna paralel olarak P&G’nin Türkiye ofisi de 2014 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile başlattıkları Olimpik Anneler projesi kapsamında ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecek 30 sporcuya olan desteğini, programda önceki yıllarda yer alan ve yeni sporcularla sürdürme kararı aldı.

30 SPORCUYLA YENİ ANLAŞMA İMZALANDI

“Çocuğuna spor yaptıran her anne Olimpik Annedir” diyen P&G, şirketin Türkiye’deki 30. yılı olan 2017 yılından bu yana da Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil edecek sporculara desteklerde bulunuyor. Bu kapsamda her yıl 30 sporcuya destekte bulunan P&G Türkiye, yıllardır devam ettirdiği bu desteğini yenileme kararı aldı. Buna göre P&G Türkiye, Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020’de ülkemizi temsil edecek 30 sporcuya maddi ve manevi destek olacak. Pandemi nedeniyle zorlu süreçlerden geçen sporcular ve annelerini destekleyen P&G, Olimpiyat ve sporla ilgili hayali olan herkesi ‘Aynı Çatı Altında, Umutla Tokyo’ya’ sloganı ile birleştirecek. P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu “Gençlerimizi spor yapmaya özendirmeyi kurumsal bir ilke olarak benimsedik ve Olimpik Anneler projemiz de bunun en öne çıkan örneklerinden. Bu kapsamda ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecek 30 sporcuya desteğimizi açıkladık ve bugün de bu desteğimizi, yeni sporcuları da dahil ederek devam ettireceğimizi duyuruyoruz. Bu, Türkiye’de daha fazla çocuğun spor yapması ve annelerin de çocuklarını spora yönlendirmesi için ilham olacak”. dedi.

P&G DESTEĞİNİ 2028 YILINA KADAR DEVAM ETTİRECEK

P&G, spor tarihinin en köklü organizasyonlarından Olimpiyat Oyunlarının uzun yıllardır sponsorluğunu üstlenirken bu anlaşmasını global anlamda 2028’e kadar uzattığını duyurdu. Bu, markanın; Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020 (pandemi nedeniyle 2021 yılına ertelendi), 2022 Kış Olimpiyatları Beijing, Olimpiyat Oyunları Paris 2024, 2026 Kış Olimpiyatları Milano-Cortina ve Olimpiyat Oyunları Los Angeles 2028’e kadar desteğini sürdüreceği anlamına geliyor. P&G Türkiye, 2014 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile birlikte Olimpik Anneler projesini yürütüyor. Proje ile Türkiye’deki spor kültürünün yaygınlaştırmayı, aileleri çocuklarını spora yönlendirmeleri konusunda bilinçlendirmeyi ve bu konuda ön yargıları yıkmak isteyen P&G, bu kapsamda düzenli olarak ailelerin spor alışkanlıklarını, karşılaştıkları engelleri ve motivasyonları gösteren Spor Haritasını yayınlıyor, seminerler düzenliyor ve çeşitli ekipman bağışlarında bulunuyor.

YARINLARA DAHA İYİ BİR DÜNYA BIRAKMAK İSTİYORUZ

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, olimpiyatların mottosu olan “Daha Hızlı, Daha Yüksek, Daha Güçlü”yü şirket olarak tüm iş süreçlerinde benimsediklerini belirtirken, “Yarınlara bugünden daha iyi bir dünya bırakmak istiyoruz. P&G olarak bu vizyonumuzu çok geniş bir çerçevede ele alırken spor, bunun önemli yapı taşları arasında yer alıyor. Bizler gençlerimizi spor yapmaya özendirmeyi, sporcularımızı maddi ve manevi desteklemeyi kurumsal bir ilke olarak benimsedik ve TMOK iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Olimpik Anneler projemiz de bunun en öne çıkan örneklerinden. Çünkü bu, Türkiye’de spor kültürünün gelişmesi ve çocukların spora yönlendirilmesini amaçlayan, tüm spor dallarını kapsayıcı bir proje. Bununla birlikte biliyoruz ki çocuğun hayatında en önemli figür anne. Eğer annelerimizi desteklersek, önyargılarını kırmalarına katkıda bulunur ve yüreklendirirsek, çocuklara ve gençlere en büyük desteği sağlayacağımızı biliyorduk. Bu nedenle “Çocuğuna spor yaptıran her anne Olimpik Annedir” dedik ve harekete geçtik. Bu kapsamda Türkiye’deki 30’uncu yılımızda, ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecek 30 sporcuya da desteğimizi açıkladık. O günden bu yana bu desteğimizi çeşitlendirerek sürdürüyoruz ve bugün de bu desteğimizi, yeni sporcuları da dahil ederek devam ettireceğimizi duyuruyoruz. Bu; Türkiye’de daha fazla çocuğun spor yapması ve annelerin de çocuklarını spora yönlendirmesi için ilham olacak. Bu nedenle yaptığımız bu işten dolayı çok gurur duyuyoruz, aynı zamanda tüm bunları hayata geçirirken ki en büyük iş birlikçimiz TMOK’a da destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Kamil Uzunmehmet


 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.