Anasayfa > Ekonomi  >  Polisan Holding’e “Düşük Karbon Kahramanları” Ödülü

Polisan Holding’e “Düşük Karbon Kahramanları” ÖdülüPolisan Holding, çevresel sürdürülebilirlik alanında gösterdiği öncü çalışmalarıyla “Düşük Karbon Kahramanları” ödülüne layık görüldü. Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından düzenlenen, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesi’nin desteklediği 9. İstanbul Karbon Zirvesi’nde bu önemli ödül Polisan Holding’in oldu.

Polisan Holding, enerji ölçme ve izleme sistemlerini dijital alt yapı ile güçlendirerek ve verimlilik artırıcı projelerle destekleyerek iklim değişikliğiyle mücadelede etkin bir rol almaktadır. Şirket, yıllık emisyon yoğunluğunu düşürme konusunda kayda değer ilerlemeler kaydetmiş ve çevresel sürdürülebilirlik alanındaki başarılarıyla dikkat çekmiştir.

Polisan Holding CEO’su Cantekin Dinçerler, aldıkları ödülle ilgili olarak, “Polisan Holding olarak insan odaklı yaklaşımımızla daha iyi bir gelecek inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 5 yıllık stratejilerimizde Kapsam 1 ve 2 emisyon yoğunluğumuzu 2025 yılında, 2019 yılına göre %25 azaltma hedefi belirlemiştik, geçtiğimiz yıl %15 azaltım oranına ulaştık ve 2025 sonu hedefimize odaklandık. ISO 50001 enerji yönetim sistemimiz, uzaktan enerji takip sistemimiz, yeşil ve dijital dönüşüme uygun yeni yatırımlarımız, verimlilik artırıcı projelerimiz ile azalttığımız mutlak emisyonumuzu ve emisyon yoğunluklarımızı her yıl azaltmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl sadece proses odaklı verimlilik çalışmalarımızla ile 3.494.000 kWh/yıl enerji tasarrufu sağlayarak 1.562 ton karbon salınımını engelledik. Dünyamızı tehdit eden çevresel ve sosyal konularla mücadele etmek kurumsal stratejimizin ayrılmaz bir parçası. Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde aldığımız ödül, bu alandaki çabalarımızın takdiri olarak bizi daha da motive etti.” şeklinde açıklamada bulundu.

Polisan Holding, bu başarılarıyla hem sektördeki öncü rolünü pekiştirmekte hem de küresel çevresel tehditlere karşı mücadelede örnek bir pozisyon almaktadır.


Sıradaki Habere Kaydır