Sanal gerçekliğe RGBKOD dokunuşu

Attırılmış/sanal gerçeklik, mobil/web uygulamaları ve render konularında hizmet veren RGBKOD firması, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) sektöründe 2018'den bu yana bilgi ve tecrübeleri gerçeğe en yakın şekilde sanala uyarlıyor.

Sanal gerçekliğe RGBKOD dokunuşu
28 Nisan 2021 Çarşamba 14:32

'Hayallerinizi şekillendirmeye başlayın' mottosuyla yola çıkan, sağlık, eğitim, inşaat, mimari, otomotiv, makina sanayi, madencilik, iş sağlığı güvenliği sektörlerinde AR ve VR teknoloji çözümleri geliştiren firma, çalıştığı sektörlere Ar-Ge ve proje danışmanlığı hizmetleri de sunuyor. Görselleştirmenin ve yazılımın birleşmesi anlamına gelen 'RGBKOD', müşterilerinin pazarlama, satış, depo yönetimi, şirket içi oryantasyon ve mesleki yeterlilik eğitimlerini, teknik destek yöntemlerini, tamirat ve tadilat prosedürlerini sanallaştırmak amacıyla birçok proje geliştiriyor.

MÜŞTERİYE KOLAY ULAŞIM

AR teknolojileriyle taşıması zor olan ürünleri, uzak mesafedeki müşterilere üç boyutlu ve fotogerçekçi bir şekilde sunmayı sağlayan firma, bu sayede potansiyel müşteriye ulaşımı kolaylaştırıyor. Hayallerinizi aktarırken hayallerinizin düşündüğünüz kadar güzel olması için teknolojiyi kullanan RGBKOD firması, artırılmış/sanal gerçeklik konusunda hem yurt içi hem de yurt dışı çözüm ortaklığıyla müşterilerine hizmet veriyor ve birçok önemli projede yer alıyor. yüksek teknolojide görüntü ve hareket deneyimi ile kişinin gerçekte orada olduğuna ikna etmek olan VR teknolojisi, sınırsız bir dünyada ve tüketici pazarında kullanım alanlarını genişletmeye başladı. VR teknolojisi, akılda kalıcı, keyifli haliyle deneyimlenmekte olan  ve performansı artırmaya yönelik fırsatları endüstri pazarında oldukça dikkat çekmekte.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE EVLER SANAL OLARAK GEZİLİYOR

Koronavirüs salgınıyla birlikte iptal edilen fuarlar, şirketlerin ticari temaslarını ve pazarlama faaliyetlerini olumsuz etkilerken, bu kriz aynı zamanda firmaların teknolojiye olan ilgisini de  arttırdı.  RGBKOD firması da,  artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojisi ile kullanıcılara yatırım yapacakları projeleri inceleme fırsatı sunuyor. Sanal gerçekliğin nitelikleri onu mekânsal ortamların görselleştirilmesi için benzersiz bir şekilde uygun kılmaya yarıyor. Kullanıcılar VR gözlüğü kullanarak önceden hazırlanmış üç boyutlu ortamların içerisinde dolaşabildikleri gibi, nesnelerle de etkileşime geçirilerek projenin etkisi büyütülüyor. Artırılmış gerçeklikte, İnşaat sektöründe uygulama mağazalarına eklenen uygulama sayesinde kişiler şantiye alanına gelmeden bulundukları alana proje maketini yerleştirerek inceleyebiliyorlar.

UZAKTAN EĞİTİME YAKINDAN DESTEK

RGBKOD artırılmış ve sanal gerçeklik firması, VR teknoloji ile eğitim sektörüne de yenilikler getirdi.  Öğrenciler okul tarafından dağıtılan VR gözlüklerle 360 sanal sınıf ortamında evinde, öğretmenler sınıflarında online eğitimin yeni yüzü ile tanışmış durumdalar. Öğrenciler yapılan yazılım sayesinde kendilerini sınıflarında gibi hissediyor,  dilediklerinde soru sorabiliyorlar. Sınıftaki akıllı tahtaya yansıtılan görüntü sayesinde notlarını alabiliyor ve takıldıkları noktalarda öğretmenlerine soru sorabiliyorlar. Yazılımı yapılan  uygulama sayesinde soru çözüm videoları yer almakta. Ayrıca uygulamaya, interneti olan TV, bilgisayar, tablet ve cep telefonları ile erişilebilmekte. Sanal gerçeklik seçeneği ile odaklanma sorunu yaşayan öğrenciler, kendi sınıflarında, kendi öğretmenleri ile bire bir ders izliyor gibi odaklanmakta, dersin etkileşimi artmakta, öğrenciler sanal laboratuvar ile derste öğrenmeyi arttıran deneyleri kolaylıkla gerçekleştirmekte.

DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜ DİJİTALLEŞİYOR

Mermer sektörü, VR teknoloji ile,  dünyanın herhangi bir yerinde faaliyet gösteren tüm mermer firmalarının, ürünler ve hizmetlerin pazarlamasına, iş birliklerinin geliştirilmesine olanak sağlayacak bir uygulama geliştirdiler. Uygulama blok ve plakalarının gerçekçi 3 boyutlu bir şekilde gösterilmesine imkan sağlıyor. Uygulama şirketlerin ticari temaslarını ve pazarlama faaliyetlerini olumlu yönde etkileyecek, bu teknolojik çözümü geliştirilen AR uygulamayla bir nebze de olsa yaşanan mağduriyete çözüm olmaya çalışıldı. Uygulamada yüzlerce mermer plakası, blok ve özel tasarım mermer ürünlerinin gerçekçi 3 boyutlarını yakından görmek mümkün. Doku, renk ve detay gibi unsurların önemli olduğu bu sektörde hiçbir noktanın atlanmadan, gerçeğe en yakın haliyle kullanıcıyla buluşturulması işletmeleri oldukça rahatlattı.  Uygulama içerisinde stoklarının yönetimini, son kullanıcının ve mimarların da hoşuna gidecek olan odanın fotoğrafının çekilerek mermerle kaplanmasını sağlayarak büyük kolaylık sağlıyor.

ÜÇ BOYUTLU MODELLER ÜZERİNE ÇALIŞILIYOR

Yeni teknoloji, sanal fuarcılık faaliyetlerinde  de ciddi çalışmalar içerisinde ve sanal fuarcılığın daha da önem kazanacağını, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda toptancı, üretici, ihracatçı ve çözüm ortağının tek tıkla iletişim imkanına sahip olmasını sağlamakta.  RGBKOD ,şu ana kadar yapılmamış foto gerçekçi 3 boyutlu modellerle ürünlerin daha yakından incelenmesine imkan sağlayacak teknolojinin üzerinde çalışıyorlar. Sağlık, gıda, mobilya, eğitim, inşaat, mimari, otomotiv, makina sanayi, madencilik, iş sağlığı güvenliği gibi sektörlere 30’dan fazla proje ile çözüm sunan RGBKOD, işletmelerin yükünü hafifletip, ulaşılabilir kılmaya devam ediyor. Kamil Uzunmehmet


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.