SKD Türkiye, Başkan Edin’le devam!

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), 2004 yılında 13 özel sektör temsilcisinin öncülüğünde kurula ve sadece kurumsal üyelik kabul eden iş dünyası derneği İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) olağan genel kurulunu yaptı.

SKD Türkiye, Başkan Edin’le devam!
26 Nisan 2021 Pazartesi 14:35

Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin (WBCSD-World Business Council for Sustainable Development) Türkiye’deki bölgesel ağı ve iş ortağı da olan  SKD Türkiye, bu işbirliğinin beraberinde getirdiği sürdürülebilirlik birikimini de çalışma grupları faaliyetleri aracılığıyla üyeleriyle ve çeşitli platformlarda paydaşlarıyla paylaşmakta.

YÖNETİMİN YÜZDE 39’U KADIN ÜYELERDEN OLUŞTU

SKD Türkiye Olağan Genel Kurul toplantısında  yapılan seçimde  Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin ikinci kez  yönetim kurulu  başkanlık görevine getirilirken, Edin’in, 2021 – 2024 arasında görev yapacak  12 kişilik yeni yönetim kurulu üyeleri de belirlendi.  Seçimin ardından yeni dönemin ilk Yönetim Kurulu toplantısı ve görev bölümü gerçekleştirildi.  R. Ediz Günsel Başkan Yardımcısı, Aynur Duygu Yılmaz ise Sayman olarak yeni dönemde de görev aldılar. Yeni dönemde seçilen ve yüzde 39’u kadın üyelerden oluşan Yönetim Kurulu üç yıl boyunca görevde olacak. İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, Gebze’de de üretimleri bulunan  P&G Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay ve Kibar Holding iştiraklerinden İnteraktif Çevre Genel Müdürü Volkan Ural  yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildi.

ÖNCÜ ROLÜMÜZÜ PEKİŞTİRECEK ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

Genel Kurulda Toplantıda yapılan oylamanın sonucunda yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Ebru Dildar Edin, yeni dönem olarak nitelendirdikleri gelecek üç yıl boyunca SKD Türkiye olarak, Döngüsel Ekonomi, İş Dünyası Plastik Girişimi ve Raporlama konularında bugüne kadar gerçekleştirdiklerini daha üst kademelere taşımayı hedeflediklerini belirterek, “ SKD Türkiye olarak, 2021 yılı ana stratejimiz, “Yeşil Dönüşüm” prensipleri doğrultusunda yeni iş birlikleri ve yeni dijital araçlar ile öncü rolümüzü pekiştirecek çalışmalar yapmak olacak. Bu bağlamda tüm çalışma gruplarımızın daha aktif çalışmasını teşvik edecek projeler ortaya koymaya devam edeceğiz. Yeni bir çalışma dönemine girerken, birlikte yürüdüğümüz 74 üyemizle, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini iş dünyasının gündeminde en yukarılara taşımak için çalışacağız.” dedi.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Ebru Dildar Edin (GarantiBBVA)

 R. Ediz Günsel (PwC)

Aynur Duygu Yılmaz (Sütaş)

 Ece Börü (TSKB)

 Can Çaka (Anadolu Efes)

 Çağlar Göğüş (Doğan Holding)

 Barış Kökoğlu (Borusan Holding)

 Hakan Timur (H.Ö.Sabancı Holding)

 Gökhan Sarı (McKinsey)

 Ahmet Erdem (Shell Türkiye)

 A.Aybala Şimşek (Şekerbank)

Mete Buyurgan (Ülker)

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Volkan Ural (Kibar Holding)

 Devrim Çubukçu (Eczacıbaşı Holding)

 Ayça Turgay (P&G)

 Ebru Şenel Erim (Unilever)

Oğuzcan Bülbül (Abdi İbrahim)

 Satı Balcı (TKYB)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.