TAİDER’de Tekin Urhan Dönemi

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin 8. Genel Kurul toplantısı İzmir’de gerçekleşti. TAİDER’in  2021-2023 dönemi Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçildiği toplantıda TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu yeniden aday olmadı.

TAİDER’de Tekin Urhan Dönemi
01 Temmuz 2021 Perşembe 17:30

Aday gösterilen ve Dilovası OSB’de faaliyetlerini sürdüren Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan, 5.Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Genel Kurulda ayrıca TOSB firmalarından Farplas Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter’de yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

CANDAN ÇİLİNGİROĞLU VEDA ETTİ

İzmir’de yapılan genel kurul toplantısının açılış konuşmasını TAİDER 2019-2021 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu yaptı. TAİDER’in, varlık sebebine bağlı olarak belirlenen hedeflerini gerçekleştirmek üzere kuruluşundan bugüne pek çok proje ve etkinliğe imza atıldığının altını çizen Candan Çilingiroğlu, “Dokuz yıllık bir sürede 300’ü aşkın etkinliğimizde 10 binin üzerinde kişiye dokunarak Türkiye’deki aile işletmelerinin gündemini yansıttık. Paydaşı olduğumuz sivil toplum örgütleri, odalar ve üniversitelerle ortak düzenlediğimiz etkinlikler ve eğitimlerle pek çok aile şirketi sahibi, kurum yöneticisi ve akademisyenle bir araya geldik” dedi.

AİLE ŞİRKETLERİNE IŞIK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

TAİDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Candan Çilingiroğlu’ndan devralan Tekin Urhan, “TAİDER, dokuz yıldır aile işletmelerinin sürdürülebilirliği ve iletişimi için büyük sorumluluklar üstleniyor. Derneğimiz ilk günden itibaren büyük bir ivmeyle büyüyor. Bugüne kadar etkin olmamızda emeği geçen tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu ve dernek üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde de hedeflerimize büyük bir heyecanla koşacağız. Yapacağımız araştırmalarla aile şirketlerine yön vermeye ve ışık olmaya devam edeceğiz. TAİDER olarak iş dünyası ve platformlarıyla olan işbirliğimiz ve düzenli istişarelerimizin, ülkemizin ekonomik kalkınması için atılan sosyal adımlara güç verdiğine inanıyorum. Üyelerimizin, temsilcilerimizin ve tüm kadrolarımızın destekleriyle aile işletmelerinin sürdürülebilirliğini devam ettirme ve yükseltme misyonumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Hem ülkemizin hem de bulunduğumuz coğrafyanın diğer ticari ve kültürel etkileşim platformlarına ve tüm proje ortaklarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yapılan seçimle derneğin yeni yönetim kurulunun asil ve yedek üyeleri de şu şekilde belirlendi:

YÖNETİM KURULU (ASİL)    YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1.    Tekin Urhan                             1.    Murat Kolbaşı

2.    Feyyaz Ünal                             2.    Tal Garih

3.    Başak Kurtoğlu                        3.    Serra Koyuncu

4.    Temel Aycan Şen                    4.    Fatma Olten

5.    Ahu Serter                                5.    Murat Özcan

6.    Berna Aşiroğlu                         6.    Serhat Büyükhelvacıgil

7.    Gülçağ Gencer                         7.    Azize Ünlütürk

DENETİM KURULU (ASİL)                DENETİM KURULU (YEDEK)

 1.    Ali İhsan Yeşilova                                 1.   Meral Toraman

 2.    Aysu Dalan Benlioğlu                           2.   Reşit Göğüş

 3.    Mehmet Kanat                                       3.   Tunç Atıl

TEKİN URHAN KİMDİR?

1976 yılında Antakya’da dünyaya gelen Tekin Urhan mevcut durumda Aile Şirketleri olan Agrocan ve Dilovası OSB’de üretim yapan Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı ve Can Grup İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte. Urhan, İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında konut ve sanayi tesislerine LPG sistemleri kurulumu ve LPG satışı yapmak üzere yurt içi ve yurt dışında önemli işlere imza atacak olan Doğa-Can isimli şirketi, kardeşleri Metin Urhan ve Bülent Urhan ile birlikte kurdu. 2009 yılında kardeşi Kemal Urhan'ın katılımıyla kriyojenik basınçlı kaplar sektöründe faaliyet göstermek üzere, Kocaeli’de Cryocan sanayi tesisini kurdu ve pek çok STK, oda ve birlik tarafından ödüle layık bulundu. 2017 Yılında Agrocan Tarımsal Ürünler fabrikasını kurarak biyosistem mühendisliğine dayalı damlama sulama sitemleri imalatına başladı. Kocaeli Sanayi Odası Dış İlişkiler Komisyon Başkanlığı ve iki dönem Meclis Üyeliği görevini yürüten Urhan, TAİDER Yönetim Kurulu Üyeliği ve TOBB Genel Kurulu Asil üyeliği, Agrocan ve Cryocan Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Can Grup İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmekte. Kamil Uzunmehmet


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.