Sayfa Seç

Tezmaksan’dan ücretsiz online bakım!

Tezmaksan’dan ücretsiz online bakım!
reklâm

Yazar hakkında

DAYANIŞMA VE EN AZ HASARLA GEÇİRECEĞİZ

Çalışanlarının yüzde 90’ı mühendislerden oluşan Tezmaksan’ın Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Güçlü bir teknolojik alt yapıya ve güçlü bir mühendislik birikimine sahibiz. Şirketimizde bazı faaliyet alanlarımızdaki çalışmaları durdurarak sürecin ülkemiz için nasıl daha az hasarla geçebileceğine baktık ve neler yapabileceğimize odaklandık. Beklenmeyen anda gelen salgının bizi evden çalışmaya itmesi ile anladık ki müşteri taleplerine yatırım yapmak bugünler için bir hazırlıkmış. Servis verdiğimiz müşterilerimiz, Türkiye’nin en önemli ve 7/24 üretim yapan firmaları. Bu yüzden anlık servis vermek, ihtiyaçlarını uzaktan gidermek ve üretim hatlarının durmaması için yapılması gerekenleri hızlıca ortaya çıkarttık. Şimdi evlere kapanmış bir dünyada bu imkanlarımız bize uzaktan hizmet etme imkanını kolayca veriyor. Ülkemizde talaşlı imalat yapan herkese ücretsiz online servis vererek üretimin devam etmesi konusunda elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu günleri dayanışma içerisinde ve en az hasar ile geçireceğimize inanıyoruz” dedi.

COVİT-19 ROBOT VE OTOMASYONU HIZLANDIRACAK

Online bakım hizmetine ihtiyaç duyan fabrikalar ve üretim tesisleri, Tezmaksan’ın web sayfası üzerinden form doldurarak ilgili birimlere ulaşabiliyorlar. Kovid-19 sonrası robot kullanımının artacağını ve yeni mesleklerin ortaya çıkacağını belirten Aydoğdu, kovid-12 salgınını ile bütün sektörlerde teknoloji kullanımına yönelik çok daha güçlü çıkışlar yaşanacağını, üretim modellerindeki otomasyonların yaşanacağını sözlerine ekledi. 10 yıl sonra beklenen kimi yeniliklerin süresinin yedi yıl erkene çekildiğine de dikkat çeken Aydoğdu, Kovid-19 robot ve otomasyon sistem kullanımına geçişi hızlandıracağını araştırmalara göre dünya genelinde 200 milyon insan bu süreç sonunda işsiz kalacağını ama bu değişim aynı zamanda yeni iş kollarının ortaya çıkmasına neden olacağını söyledi.

YENİ DÜNYE DÜZENİNE UYUM SAĞLANMALI

Robotlu otomasyon sistemleri ve takip yazılımları ile kesintisiz üretim Koronavirüs salgınının sektörler üzerinde yarattığı ekonomik yıkımı azaltmak için çıkarılan destek paketlerini ve kredi yapılandırmalarını olumlu bulan Hakan Aydoğdu,

“Ancak uzun vadede firmalarımızın ders çıkarıp yeni dünya düzenine hızlıca uyum sağlaması gerekli. Tezmaksan yedi yıl önce aldığı kararla diğer bütün iş alanlarına devam etmekle birlikte, teknoloji üreten bir şirket hedefiyle Ar-Ge yatırımlarını attırdı. Akıllı fabrikalar için dizayn edilen robotlu otomasyon sistemi Cubebox, uzaktan CNC üretim takip yazılımı Kapasitematik, robotlu makine kontrol ünite yazılımı ROBOCAM Türkiye’nin yerli ve milli Endüstri 4 uygulamaları ve Tezmaksan imzası taşıyor. Akıllı gözlüklerle sahayı anlık izleyebilen ve genel merkezden ihtiyacı olan kullanım kılavuzlarını gözlük camına yansıtan ürün yatırımlarımız var. Kovid-19 salgını üretimin uzaktan yapılmasına yardımcı olan bütün bu uygulamaların ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Türkiye’de üretimin şu anda devam edebilmesi için insanların iş yerlerine, fabrikalara gitmesi gerekmekte,” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar