Anasayfa > Ekonomi  >  TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Toplantısı Yalova’da Gerçekleşti

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Toplantısı Yalova’da GerçekleştiTOBB Genç Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Toplantısı’nın ikincisi, Yalova Sanayi ve Ticaret Odası’nda, TOBB Yalova Genç İcra Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlendi. Toplantıya Marmara Bölge ve Kocaeli Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mert Kavşut, Yalova GGK Başkanı İdris Safa Kaya, Bursa GGK Başkanı Emre Yıldız, Balıkesir GGK Başkanı Ceyhun Ercan, Sakarya GGK Başkanı Semih Çiftçi, Bilecik GGK Başkanı Ahmet Mert Yıldırım ve İcra Kurulu üyeleri katıldı. TOBB Girişimcilik Daire Müdürü Duygu Kılıç da programa katılım sağladı.

Öğrenciler ve İşverenler Bir Araya Gelecek

Yalova İcra Kurulu Başkanı İdris Safa Kaya, toplantıda yaptığı konuşmada, “İcra seçimlerinden sonraki 6 aylık süreçte, odamıza kayıtlı 7 bin 800 üyeden, 350 faal genç girişimci üyemize ziyaretlere başladık. Bu ziyaretler genç girişimcilerin ihtiyaçlarını anlamak için çok önemli. Ayrıca Yalova Üniversitesi iş birliği ile Kariyer Günleri organizasyonu düzenlemekteyiz. 16 Mayıs’ta gerçekleşecek bu organizasyon, öğrenciler ile işverenleri bir araya getirip, gençlere yön gösterecek. Ayrıca öğrencilerin staj yapabilecekleri firmalarla buluşması sağlanacak. İlimizdeki genç girişimcilerin katma değerli iş fırsatları yakalayabileceği programlar yapacağız,” dedi.

Mert Kavşut Marmara Bölge Faaliyetlerini Anlattı

Marmara Bölge ve Kocaeli İcra Başkanı Mert Kavşut ise, “Marmara Bölge Toplantısı’nı 24 Ocak’ta Kocaeli’de gerçekleştirdik. İkincisini ise Yalova’da düzenliyoruz. Geçtiğimiz 6 ayda Anıtkabir, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettik. 21 Şubat’ta Kocaeli Üniversitesi ile birlikte Girişimcilikte Başarı Hikayeleri panelini düzenledik. 26 Mart’ta JCI Kocaeli ile iş birliği protokolü imzaladık. 26 Nisan’da Gaziantep Ticaret Odası ve Genç Girişimciler İcra Kurulu ziyaretinde bulunduk. 30 Mayıs’ta Milano’da gerçekleştireceğimiz program kapsamında Milano Ticaret Odası, Başkonsolosluk ve Ataşelik ziyaretinde bulunacağız. Ayrıca Ferrari ve Maserati Fabrikaları ile müzelerine gezi gerçekleştireceğiz,” dedi.


Sıradaki Habere Kaydır