Sayfa Seç

Yapay zeka da İşin rengi değişiyor’

Yapay zeka da İşin rengi değişiyor’
reklâm

Yazar hakkında

Tüm dünyada yapay zeka hayatın her alanında varlık göstermeye; her geçen gün daha da fazlasında yer almaya devam ediyor. Yapay zeka, üretimde, finansta, perakendede, sağlıkta kısacası hayatın her alanında fark yaratıyor; Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi “İşin Rengi Değişiyor” teması ile ikincisini düzenlediği Türkiye Yapay Zeka Haftası (TR AI Week 2021) 18 Ekim Pazartesi günü başladı. 120’den fazla konuşmacının ağırlanacağı TR AI Week’te, online olarak düzenlenen seminerlerde yerli ve yabancı uzmanlar, Türkiye’deki ve dünyadaki yapay zeka gelişmelerini anlatacak. Hafta 22 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan etkinliklerle sona erecek.

AHU BÜYÜKKUŞOĞLU SERTER  PANELDE KONUŞACAK

Yapay zekanın, farklı sektörlerde yarattığı katma değer ve rekabet avantajını konu alan bu etkinlikte, TOSB’da otomotiv yan sanayi alanında faaliyetlerini sürdüren  Farplas Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter’de  ‘‘Yapay Zeka ile Akıllı Dijital Dönüşüm Uygulamaları’’ oturumuna konuşmacı olarak katılacak. 19 Ekim Salı günü (Bugün) Saat: 17:00- 18:00 arasında online olarak gerçekleşecek etkinlikte Büyükkuşoğlu’nun yanı sırı SAP Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Benlidayı, Mercedes-Benz İcra Kurulu Üyesi, Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz, BSH Veri Bilimi ve Akıllı Otomasyon Müdürü Seçkin Karabağ yer alacak.

ETKİNLİKTE GEBZE’DEN TANIDIK İSİMLER VAR

Etkinliğin ilk gününde Gebze ve Darıca’da da eğitim kurumları bulunan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Yapay Zeka ile Eğitimin Paradigmaları Değişiyor konulu bir sunum gerçekleştirecek.  Ayrıca Gebze Güzeller OSB’de Operasyon Merkezi bulunan Hepsiburada Operasyon Merkezi Müdürü Taner Timirci’de  Muhteşem İkili: Yapay Zeka ve Self Servis başlıklı otoromda konuşmacı olacak. TÜBİTAK TÜSSİDE’de Başuzman Araştırmacı Sertaç Yerlikaya’da  zirvenin ilk gününde ‘Türkiye’nin Yapay Zeka Vizyonu’ başlıklı panelinde konuşmacı olarak yer alacak.

ETKİNLİKTE NELER KONUŞULACAK?

Türkiye Yapay Zeka Haftası’nda bankacılıkta, sigortacılıkta, perakende ve enerji gibi birçok sektördeki yapay zeka uygulamalarının örnekleri, bulut teknolojiler, açıklanabilir yapay zeka, yapay zeka ve etik konusu, Çin-İsrail- Kanada- Almanya gibi ülkeler başta olmak üzere globaldeki yapay zeka uygulamaları uzmanları tarafından izleyicilere aktarılacak. Ayrıca Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin yaptığı, Türkiye genelinde ve sektörel olarak uygulanan “Yapay Zeka Farkındalık Anketi”nin sonuçları paylaşılarak farkındalığının artırılması için önümüzdeki dönemde yapılabilecek çalışmalar tartışılacak. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yetkililerin yer alacağı panelde “Ulusal Yapay Zeka Stratejisi Belgesi”, Ulusal Yapay Zeka stratejisinin neleri değiştireceği, özel sektör için ne anlama geldiği ve bu alanda Türkiye’yi nelerin beklediği konuşulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

error: Content is protected !!