Yeniden Eurochambres Başkan Yardımcısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Başkan Vekilliğini yürüttüğü Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Eurochambres) Genel
Kurulu Brüksel’de gerçekleştirildi.

2024-25 yılları için Başkan ve Başkan Yardımcıları ve Başkan Vekillerinin seçildiği toplantıda, Hisarcıklıoğlu, Başkan Vekilliği görevine yeniden seçildi. Hisarcıklıoğlu, “Uluslararası iş kuruluşlarında ülkemizi ve iş dünyamızı gururla temsil etmeye devam ediyoruz” dedi.

HİSARCIKLIOĞLU BRÜKSEL’DE TEMASLARDA BULUNDU

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) genel kurulu için Brüksel’de bulunan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Eurochambres üyesi ülkelerden 750 şirketin katılımıyla Avrupa Parlamentosu Genel Kurul salonunda gerçekleştirilen “Avrupa Şirketler Meclisi” toplantısına katıldı. İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun da açılış konuşmasını Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Dita Charanzová ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Ticaretten Sorumlu üyesi Valdis Dombrovskis yaptı. Toplantıda, Avrupa iş dünyasının gündeminde yer alan mesleki eğitim, enerji ve rekabet gücü konuları toplantıda ele alındı. Hisarcıklıoğlu, toplantıda iş dünyasının beklentilerini AB kurumları temsilcilerine aktardıklarını kaydetti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, toplantı sonrasında Avrupa Komisyonu Enerjiden Sorumlu Üyesi Kadri Simson ile de bir araya geldi.Brüksel’de temaslarını sürdüren Hisarcıklıoğlu ayrıca Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas’ı ziyaret etti. Ziyarette, Gümrük Birliği’nin modernizasyonu, vize ve taşıma kotaları dahil Türkiye-AB ilişkileri değerlendirildi.