Anasayfa > Genel  >  Küçük dostalara yerinde müdahale

Küçük dostalara yerinde müdahale


Çayırova Belediyesinin sokak hayvanları yerinde müdahale aracı hizmete başladı.


Tam teşekküllü bir şekilde dizayn edilen araç, hasta ve yaralı sokak hayvanlarına yerinde müdahale ediyor. 1 veteriner hekim, 2 veteriner teknikeri ve 1 veteriner teknisyeni  olmak üzere toplam 4 kişilik teknik kadro ile hizmet veren Çayırova Belediyesi canlı odaklı hizmetlerini sürdürüyor.

GÜNDE EN AZ 20 SOKAK HAYVANI

Akut enfeksiyon, yaralanma ve trafik kazası gibi durumlarda ihbar üzerine harekete geçen ekipler, sokak hayvanlarını yerinde tedavi ediyor. Sokak hayvanlarının genel muayeneleri ve paraziter tedavilerinin de yapıldığı araçta müdahale gerektiren durumlarda uygulama yapılıyor. Oksijen desteği ile birlikte basit cerrahi müdahalelerin yanında durumu ciddi olan hayvanların Rehabilitasyon Merkezi’ne nakli gerçekleştiriliyor. Sokak hayvanları yerinde müdahale aracı ile günde en az 20 sokak hayvanına yerinde müdahale ediliyor.

AŞI VE KONTROLLER DE YAPILIYOR
Can dostların sağlığını düşünen Çayırova Belediyesi, bu hizmetinin yanı sıra her gün besleme noktalarına mama ve su bırakıyor. Belediye veteriner hekimi sahipsiz ve küpesiz köpeklerin aşı ve kontrollerini de gerçekleştiriyor. 

Beyza Türkmen
Sıradaki Habere Kaydır