4,5 yılda 4 milyar 100 milyonluk hizmet

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası Ercan Dalkılıç Kültür
Merkezi’nde düzenlenen “Dilovası’nda iz bırakan eserler” programıyla görevde 4 ,5 yılını anlattı.

Hamza Şayir’in hizmetlerini anlattığı programa, AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, Ak Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, AK Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, STK temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri Ak Parti Dilovası Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Dilovası’nda gerçekleştirdiği projeleri sunumla anlatan Şayir, “ Bunları tek başıma yapmadım. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hep beraber yaptık bunları. Dilovası’nda 6 tane OSB var. 7’incisi ise bacasız sanayi olan Tavşancıl Evleri. Bu bir hayal değil. Türkiye’nin her yerinden Dilovası’na geziye gelecekler. Bakanlıktan aldığımız destekle, Büyükşehir’den aldığımız destek ve kendi emeklerimize yaptık. Dilovası Devlet Hastanemizde geçmişte 4 tane doktorumuz varken bugün 26 hocamız var. Bunun için özellikle milletvekillerimize teşekkür ediyorum. “ dedi.

AFETLERE RAĞMEN HİZMET ÜRETTİK

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yola çıkarken Allah bize yeter dedik. Halka hizmeti hakka hizmet gördük. Belediye başkanı olduğumuz zaman patates soğanla imtihan edilen bir dönemdi. Gerçekten sıkıntılı bir süreçti. O gün verdiğimiz vaatlerin olmaması için bir çok neden vardı. Pandemi oldu. Öyle bir şey başımıza geldi ki içerden dışarıya çıkamaz olduk. Öyle bir hale geldik ki kovidle birlikte birbirimize yaklaşamaz olduk sonra ne oldu ; Seller, yangınlar, depremler oldu. Vaat ettiklerimizin olmaması için onlarca sebep vardı. Allaha ham olsun o günden bugüne nereye gittiysek İl başkanlarımıza, milletvekillerimize durumlarımızı açıkladık.ve her seferinde Ankara yolunu tuttuk. Hangi bakanlığımıza gittiysek elimiz boş dönmedik. İnsanlar bize diyordu ki neye yapacaksınız dediler. Ama önce Allaha sonra yol arkadaşlarımıza güvendik. İl Başkanlarımız Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan, Abdullah Eryarsoy, Mehmet Ellibeş başkanımıza teşekkür ediyorum. Milletvekillerimize, Bakanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler bu yola çıktık. Görev süremiz boyunca hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmedik. Çünkü biz vatanseveriz.

KOCAELİMİZİN TAHİR BAŞKANIMIZA İHTİYACI VAR

Diliskelesinde Katlı otopark projesi yapıyoruz. Kroman Çelik burayı yapacak, bütçesi hazır. Tamamen Kroman yapıyor. Onlara çok teşekkür ediyorum. Tavşancıl su sporları ve asri mezarlık. Birçok projede Büyükşehir Belediyesi’nin katkısı var. Allah razı olsun Büyükşehir’in hakkı ödenmez. Allah büyükşehir belediye başkanımızdan razı olsun. bir dediğimizi iki yapmadı. Daha ne isteriz ki. Kocaeli’nin Tahir Büyükakın başkanımıza ihtiyacı var. Gönül belediyeciliğinde eğitimi en başa koyduk. Üniversite okuyan tüm öğrencilere eşit miktarda burs verdik. Kaçak yapılara ceza yazmaya başladım diye bana kızdılar. Ben, bana üç tane oy vereceksin diye vicdan azabı çekemem. Doğru olan neyse onu yapmamız gerekiyordu. Acil zamanlarda toplanma alanları diye düşündük. Kapalı spor alanları, toplanma alanlarımız olacak. Allah böyle acıları ülkemize yaşatmasın.”

BEYANNAMEMİZİN YÜZDE 98’İNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Dilovası Kent Meydanı’nda çalışmalar devam ediyor. 95 Milyonluk bir proje ve tamamını Büyükşehirimiz yapıyor. Allah kendilerinden razı olsun.. Tır parkı ile ilgili sorunu çözdük. İnşallah üç tane tır parkını yeniden düzenliyoruz. Tepecikspor alanı. Demirciler mahallesi sosyal tesis . Depreme yangına afetlere selleri bahane etmedik. Deprem bölgesinde çok şey yaşadık. Kaçak binaların nelere mal olduğunu gördük ve gelir gelmez kaç binalara cezalar kesmeye başladık. Toplama alanlarının yanına spor tesislerini bu nedenle kurguladık. Biz bu anlamda afetlere hazırlıklı olmalıyız. Kır düğünlerini ücretsiz yapılacak alanlar yapıyoruz İlçemize üç tane tır parkı kazandırıyoruz. İmar sorunu olmayan bir Dilovası dedik ve Bugüne kadar onlarca tapu dağıttık ve Türkiye’ye bir örnek oldu. Demircilere bir anaokulu sözümüz vardı onu yerine getirdik. Kent konseyi sorunu çözeceğiz. Aksi bir durum olursa bir dahaki dönemde tamamlayacağız. Beyannamemizin yüzde 98’ini gerçekleştirdik. Dilova’mıza hayırlı uğurlu olsun. Beyanname dışında yaptığımız onlarca hizmetimiz var. Önceliklerimiz arasına eğitim ve parkları koyduk. Tüm öğrencilerimize tablet dağıttık. Ücretsiz kırtasiye yardımı yaptık hiç bir öğrencimizi ayırmadık. Bunu kız çocuklarımız hatırına yaptık.”

YENİ DÖNEMİN BEYANNAMELERİNİ HAZIRLADIK

Dilovamızı yeniliyoruz. Yepyeni bir şehir yükseliyor. O bir hayaldi ve hayalimizin peşinde koştuk ve değerli büyüklerimiz Murat Kurum Bakanımız, Mustafa Varank bakanımız, Tahir başkanımız, Valimiz, Cumhur İttifakımız sayesinde yepyeni bir Dilovası yükseliyor. Vaat ettiğimiz projelerin yüzde 98’ini gerçekleştirdik. Dilova’mızın hayırlı uğurlu olsun. Beyanname dışında yaptığımız onlarca eser var. Önceliklerimizin arasına eğitimi koyduk. Parklarımızı, yeşil alanlarımız yüzde 300 arttırdık. Dilova’mızın tüm parkları tamamı hepsinde tamamen 7/24 saat kamera ile izleniyor. Gerek duyduğumuz tüm noktalara 7/24 saat izlenecek şekilde kamera kurulacak. Yeni dönemin beyannamelerini hazırladık bile. Durmak yok yola devam diyorum. Aday adayı kardeşlerimiz var onlara da başarılar diliyorum. Hepsi bizim kardeşimiz . İnsanlar plan yapar ama kader gülermiş. Rabbim tuzak kuranların en yücesidir . Tamamlanan ve devam eden projelerimizin toplam bedeli 4 milyar 100 milyon lira.. Bundan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi