Sayfa Seç

AK Parti’den Flormar işçilerine destek

AK Parti’den Flormar işçilerine destek
reklâm

Yazar hakkında

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Flormar Fabrikası’nda sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkartılan ve 212 gündür fabrika önünde eylem yapan işçileri ziyaret etti. Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, İl Başkan Yardımcıları Miktad Aydın ve Sezai Ata ile birlikte işçileri ziyaret eden İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’u burada Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz karşıladı.

EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ KONUNUN ÇÖZÜLMESİ

Konuyla ilgili olarak AK Parti heyetine bilgi veren Petrol İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, “Maalesef işverenle hiçbir görüşme yapılmadı. Bugüne kadar bir çözüm alınamadı. Bizim en büyük isteğimiz bu işin çözülmesi. Mahkemelerin uzaması bize sorun oluşturuyor. Asıl sorun soğuk hava ve kar yağışı. Suyun içerisindeyiz. Burada bir soba yakıyorduk, o sobayı bile bize çok gördüler. Çadır kurmak bile neredeyse yasak hale geldi. Sizden isteğimiz bu işin çözülmesi, ikincisi soba ve çadır sorunumuzun çözümü” ifadelerini kullandı.

“HAKETTİĞİ ŞEKİLDE İŞİNE DÖNMELİ”

İşçilere hitaben bir konuşma yapan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Siyaset için gelmedik. Öncelikle durumunuzu yerinde görmek için geldik. Öncelikle soba konusunun çözümü için valilikle bir görüşme yaptık. İnşallah olumlu bir netice alacağız. Fakat esas konu burada sorunu çözüme kavuşturmak. Buradaki arkadaşlarımızın hak ettiği şekilde işine dönmesi. Bu çözümü elde edebilmek, size katkı verebilmek için şuanda buradayız. Nasıl bir katkımız olur, işverenle bir görüşeceğiz. İşverenle önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Mahkemeleriniz devam ediyor. Sürecin hızlandırılması için avukat arkadaşlarla da görüşeceğiz. Size burada kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.Samet KAHRAMAN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!