Sayfa Seç

Bıyık; ''Kısıtlamayı Darıca için fırsata çeviriyoruz''

Bıyık; ''Kısıtlamayı Darıca için fırsata çeviriyoruz''
reklâm

Yazar hakkında

İçişleri Bakanlığı tarafından, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, ekibi ile sahada olarak çalışmalarına devam etti.

”BUNU BİR FIRSATA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Yasakların başlamasıyla birlikte, sokakların boşalmasını fırsat bildiklerini ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık;  ”Özellikle ana caddelerde ve ara sokaklarda  tüm temizlik ekibimizle birlikte sahadayız. Gerek ilaçlama konusunda,  gerek temizlik konusunda,  gerekse de süpürme noktasında ara sokakların temizliği, sonbaharın vermiş olduğu bazı kirliliklerde var. Bunu bir fırsata çevirmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz burada çalışırken bizde onlara selam vererek, kolay gelsin diyelim istedik. Malum insanlar sokaklardan çekilince, evleri olmayan sokak köpekleri var onlar dışarda naçar kaldı, birazdan onların yanına gideceğiz, ekiplerimiz yine onlar içinde çalışıyor. Sokak köpeklerinin maması, bakımı ve yemleri için onları da ziyaret edeceğiz.” dedi.

”DARICA’DA SAHADAYIZ”

Başkan Bıyık sözlerine şöyle devam etti; ”Bir şekilde belediyeciliğin değişen versiyonlarını her anlamda sahada uyguluyoruz. Ekiplerimizle beraber canla başla çalışıyoruz. Hem kaymakamlık ekiplerimiz, hem İlçe Sağlık ekiplerimiz hem de temizlik ekiplerimiz, park bahçelerdeki ekiplerimiz ayrı noktalarda çalışıyor. Vefa Sosyal Destek ekiplerimiz zaten görevinin başındalar. Bunun yanında Covid hastalığına yakalanan, evinde yemek yapacak durumu olmayan parantez içerisinde, zengin ve fakir ayırt etmeksizin bin 200, bin 300 kişiye günlük sıcak yemek teminimizi de yapıyoruz. Onun için çalışan ayrı bir ekibimizde var. Darıca’da sahadayız, milletimizin içerisindeyiz. Canla başla Darıca’daki vatandaşımızın sorunlarını ortadan kaldırmak adına bu tarz sokağa çıkma yasaklarını kendimize fırsat bilip, daha çok sokağa yayılıyor ve görevimizin başında olduğumuzu aziz milletimize bir kez daha ifade ediyoruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” Evren KIZILTAŞ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar