Sayfa Seç

Büyükakın’ın İMES OSB mesaisi

Büyükakın’ın İMES OSB mesaisi
reklâm

Yazar hakkında

Ziyarette, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Ak Parti Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici, OSB Müteşebbis üyeleri ve yönetim kurulu da hazır bulundu. Ziyarette yapılan toplantıda, Ağustos ayında temeli atılacak olan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 16 Milyon destek alınan nitelikli ara eleman, ortak ar-ge merkezi ve danışmanlığı da barındıran ‘İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi’ hakkında bilgiler verildi, proje süreci anlatıldı.

İSTİHDAM EDİLEN PERSONEL SAYISI 8 BİNE YAKLAŞTI

İMES OSB Bölge Müdürü Onur Kesici ve Teknolojik Dönüşüm ve İş Geliştirme Sorumlusu Aykut Ulgar, 51 farklı alanda ürün grubunun üretildiği, toplam ithalat miktarı cirosunun ortalama %29’u ve ihracatın ciro içindeki payı %34 seviyesinde olduğu İMES OSB ile ilgili ziyaretçilere bir sunum gerçekleştirdi. İnşaat ve madencilikte kullanılan makinalar, aksan ve parçalar, demir çelik sanayi malzemesi ve plastik parçaların işletmeler tarafından üretilen ürün gruplarının başında geldiği bilgisini de alan Başkan Büyükakın, OSB bünyesinde istihdam edilen personel sayısının sekiz bine yaklaşmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

AR-GE VE İNOVASYON ÇALIŞMALARINA ÖNCÜLÜK EDİYORUZ

Dilovası İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, OSB olarak altyapı çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını belirterek, “Firmalarımızın katma değerli üretimine destek olmak amacıyla AR-GE ve İnovasyon çalışmalarına öncülük ederek sanayicilerimizin üretim, dağıtım ve pazarlama süreçlerini geliştirmeye yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Yeni bir endüstri çağının başlangıcındayız. Endüstri 4.0 sanayi dönüşümünün getireceği dijital dönüşüme adapte olmak ve bu dönüşümün bir parçası olmak zorundayız. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların başında dijital arşiv geliyor. Bilgiye ve belgeye erişim kolaylığı ve güvenli saklama özelliği olan dijital arşiv çalışması ile dijital mirasımızı oluşturduk. Bunların yanında SCADA sistemi ile sayaç okuma ve fatura hizmetlerimizi dijitalleştirerek uzaktan sayaç okuma ve elektronik fatura ile kaliteli ve kesintisiz hizmet sağlıyoruz.” Dedi.

SAVUNMA SANAYİSİNDEKİ ROLÜ KONUŞULDU

Envanter çalışmalarına büyük önem verdiklerini, firmaların var olan ekonomik kapasitesinin ölçülmesine ve geliştirilmesine yönelik çalıştıklarını da dile getiren Küçükay, “Geçtiğimiz yıl KOSGEB tarafından finanse edilen 24 projenin 17 tanesi bölgemizdeki firmalarca gerçekleştirildi. Bunun yanında Kocaeli’de Stratejik Ürün Destek Yatırım programından yararlanan ilk firma bizim firmalarımızdandır. Savunma Sanayi alanında ciddi çalışmalar yürüterek bölgemizin savunma sanayine entegrasyonu konusunda öncü adımlar attık. Envanter çalışmamız ile ana metal, otomotiv yan sanayi ve makine sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren bir Organize Sanayi Bölgesi olduğumuz için savunma sanayi alanında rol alabilecek yapıda olduğumuzu gördük” diye konuştu. Küçükay desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a da teşekkür etti.

YATIRIMCILARIMIZA DESTEK OLUYORUZ

İMES OSB’nin çalışmaları arasında yer alan özellikle Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği ile Tersaneler Komutanlığı ve ASELSAN ile stratejik işbirliğine gidilmesini çok değerli bulduğunu söyleyen Başkan Büyükakın, “İstihdama katkı sunan, üretim yapan, ülkemiz ve şehrimiz ekonomisine katkı veren tüm yatırımcılarımıza destek olmak için elimizden gelen hizmeti sunuyoruz. İstihdamın oluşmasında ve nitelikli çalışan ihtiyacına da eğitim desteklerimizle katkı sunacağız. Yatırımcının yanında olmaya, gençlerimizin meslek sahibi ve nitelikli aranan insan olması için adım atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar